Władysław Bartoszewski nie żyje. Zmarł w Warszawie w wieku 93 lat

Władysław Bartoszewski nie żyje. Zmarł w szpitalu w Warszawie. Trafił tam w piątek po południu. Miał 93 lata.

Władysław Bartoszewski nie żyje . Profesor trafił do szpitala MSW przy ul. Wołoskiej w Warszawie. Taką informację potwierdzała w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Nie są znane przyczyny jego śmierci.

Zobacz wideo

Sikorski: "Flagi będą opuszczone do połowy masztu" >>>

Władysław Bartoszewski miał 93 lata

Władysław Bartoszewski w lutym skończył 93 lata. Był działaczem społecznym, historykiem, dziennikarzem, byłym więźniem Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, działaczem Polskiego Państwa Podziemnego i uczestnikiem powstania warszawskiego. Dwukrotnie pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych, był kawalerem Orderu Orła Białego. W ostatnich latach był sekretarzem stanu i pełnomocnikiem premiera do spraw dialogu międzynarodowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Życiorys Władysława Bartoszewskiego >>

Bartoszewski jest autorem ponad 40 książek i blisko 1,5 tys. artykułów, głównie o powstaniu warszawskim, stosunkach polsko-żydowskich i polsko-niemieckich. W 1962 r. ukazały się "Konspiracyjne Varsaviana poetyckie 1939-44" wydane w Warszawie. W Krakowie w 1967 r. - "Ten jest z Ojczyzny mojej. Polacy z pomocą Żydom 1939-1945", zaś w 1974 r. "1859 dni Warszawy".

Niezapomniane cytaty z Władysława Bartoszewskiego >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: