"Top Gear" wróci do BBC. Stacja pokaże trzy ostatnie odcinki, w których pojawi się Jeremy Clarkson

Trzy odcinki "Top Gear" nie zostały dotąd pokazane. Jak informuje BBC, końcówka serii zostanie jednak wyemitowana. W trzech końcowych odcinkach "Top Gear" wystąpi Jeremy Clarkson - zapowiadają przedstawiciele stacji BBC. - Nie dostał zakazu występowania w telewizji - tłumaczą.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Trzy końcowe odcinki z ostatniej serii "Top Gear", które nie zostały dotychczas pokazane z powodu zawieszenia prowadzącego, zostaną jednak wyemitowane na kanale BBC2 - zapowiada przedstawicielka stacji Kim Shillinglaw . Odcinki zostały nakręcone, zanim Jeremy Clarkson zaatakował jednego z producentów programu.

- To, co się stało, to poważna sprawa, ale Jeremy nie ma zakazu pojawiania się na antenie BBC - powiedziała Shillinglaw, której zadaniem jest znalezienie nowego prowadzącego "Top Gear". Zapowiedziała też, że w przyszłym roku program wróci na antenę w zmienionej formie. Telewizja rozważa, czy nową prowadzącą zostanie kobieta. - To na razie kwestia otwarta - powiedziała Shillinglaw.

Jeremy Clarkson wyrzucony z "Top Gear". Powróci do BBC?

Clarkson został zawieszony przez BBC 10 marca po kłótni z producentem swojego programu. Prezenter miał mu zrobić awanturę i uderzyć, bo po całym dniu pracy do hotelu nie dostarczono mu ciepłego jedzenia.

25 marca BBC wyrzuciło Clarksona ze stanowiska prowadzącego "Top Gear". - Kontrakt Jeremy'ego na prowadzenie "Top Gear" nie został przedłużony, nie oznacza to jednak, że dostał on zakaz występowania w BBC - powiedział niedługo po tym wydarzeniu rzecznik stacji. Tony Hall, dyrektor BBC, potwierdził, że umowa z Clarksonem nie zostanie przedłużona. Nie wiadomo jednak, czy dziennikarz nie powróci do stacji.

Według Clarksona incydent był "najbardziej stresującym dniem jego 27-letniej pracy dla BBC". "Dwa dni przed awanturą mój lekarz powiedział mi, że guzek na moim języku to prawdopodobnie nowotwór i że mam to natychmiast sprawdzić" - pisze Clarkson. "Ale nie mogłem tego zrobić. Byliśmy w środku serii, a Top Gear zawsze było i jest pierwsze" - podkreśla.

Jeremy Clarkson zwolniony z BBC. 10 genialnych cytatów prowadzącego "Top Gear"

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: