Nauczycielka, która znęcała się nad dziećmi, usłyszała zarzuty. Zaklejała dzieciom buzie taśmą, nie pozwalała wyjść do toalety

Nauczycielka ze szkoły podstawowej w Szczodrem usłyszała zarzut znęcania się nad dziećmi - donosi Radio ZET. Justyna G. jest pod nadzorem policji, ma też zakaz zbliżania się do dzieci i kontaktowania się z rodzicami.

Polub i bądź na bieżąco!Justyna G. nie przyznaje się do winy i nie odpowiada na pytania - informuje Radio ZET. Ma nadzór policyjny, zakaz wykonywania zawodu, a także zakaz zbliżania się do dzieci i kontaktowania się z rodzicami uczniów.

Prokuratura wcześniej, badając sprawę, potwierdziła obawy, że nauczycielka mogła znęcać się nad swoimi uczniami . Po przesłuchaniu kilkunastu osób, m.in. rodziców i nauczycieli, pojawiły się nowe okoliczności. Poza zaklejaniem ust taśmą i zastraszaniem uczniów nauczycielka miała również np. nie pozwalać dzieciom na wyjścia do toalety i niektóre z nich moczyły bieliznę. Zimą otwierała szeroko okno i nie pozwalała dzieciom na ubranie kurtek, podczas gdy sama zakładała okrycie - mówiła rzeczniczka wrocławskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Klaus.

W szkole przeprowadzono też kontrolę kuratorium, która wykazała błędy i nieprawidłowości w pracy oddziału przedszkolnego i nadzorze nauczycielskim.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: