Francja: Zatrzymano mężczyznę, który chciał dokonać zamachu

Muzułmański ekstremista planował atak na "jeden lub dwa" kościoły w Paryżu. W jego samochodzie znaleziono pokaźny zapas broni. Mężczyzna jest także podejrzewany o zabójstwo młodej kobiety.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMinister Spraw Wewnętrznych Bernard Cazeneuve poinformował, że mężczyzna jest również oskarżony o morderstwo młodej kobiety, którego miał dokonać krótko przed zatrzymaniem w niedzielę. Kobieta została znaleziona martwa w samochodzie niedaleko Paryża.

Służby poinformowały, że mężczyzna został zatrzymany po tym, jak postrzelił się i wezwał pogotowie.

24-letni student informatyki mieszka we Francji od kilku lat. Jest znany służbom bezpieczeństwa, ze względu na jego plany wyjazdu do Syrii.

Zamach na "Charlie Hebdo"

Po zamachu na redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" we Francji, "Państwo Islamskie" apelowało do muzułmanów w Europie, "by atakowali krzyżowców niezależnie od tego, gdzie przebywają". "Obiecujemy bastionom chrześcijan, że nadal będą żyli w stanie terroru, w strachu i niepewności. (...) Jeszcze nic nie widzieliście" - oświadczył w nagraniu rzecznik organizacji Abu Mohammed al-Adnani.

Masakry w redakcji "Charlie Hebdo" w Paryżu, w której zginęło 12 osób, dokonali 7 stycznia dwaj francuscy dżihadyści, którzy potwierdzili, że są członkami Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego, odgałęzienia Al-Kaidy w Jemenie. 9 stycznia cztery osoby zostały zabite w koszernym supermarkecie we francuskiej stolicy przez dżihadystę, który mówił, że jest członkiem IS.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: