Egzamin gimnazjalny 2015: Dziś egzamin z matematyki i przedmiotów przyrodniczych

Egzamin gimnazjalny 2015. Na godzinę 9 planowane jest rozpoczęcie egzaminu pisemnego z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka i geografia) oraz matematyki. W połowie komisji obwodowych część matematyczna będzie sprawdzana za pomocą nowej metody.

Polub i bądź na bieżąco!Dzisiaj test z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka i geografia) oraz z matematyki. Wczoraj gimnazjaliści pisali egzamin z historii i WOS-u oraz z języka polskiego.

Jutro, w ostatnim dniu egzaminów, uczniowie zmierzą się z językiem obcym - na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Egzamin gimnazjalny 2015: O czym pamiętać?

Uczniowie powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną), mogą bowiem zostać sprawdzeni przez obserwatora z CKE, który czasem towarzyszy komisji. Do sali wnieść można tylko pióro lub długopis z czarnym wkładem podczas wszystkim egzaminów, a także ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz w przypadku części matematycznej.

Na egzaminie nie wolno korzystać z kalkulatora i słowników.

Co może spowodować unieważnienie egzaminu? Niesamodzielne rozwiązywanie zadań, wniesienie lub korzystanie z urządzenia telekomunikacyjnego i zakłócanie pracy innym zdającym.

Egzamin gimnazjalny 2015: Arkusze i odpowiedzi

Zaraz po zakończeniu egzaminów odpowiedzi będziecie mogli znaleźć u nas, na Gazeta.pl.

Zobacz odpowiedzi do testów z historii, WOS-u i języka polskiego >>>

Zobacz wideo

Egzamin gimnazjalny 2015: Sprawdzanie matematyki

Na czym polega nowa metoda sprawdzania testu z matematyki? To tzw. e-ocenianie. Arkusze egzaminacyjne będą skanowane, a nauczyciele będą je oceniać na ekranie komputera, wykorzystując specjalne oprogramowanie. Proces sprawdzania ma być dzięki temu bardziej anonimowy i lepiej kontrolowany.

E-ocenianie. Nowe zasady sprawdzania egzaminu gimnazjalnego >>>

Zobacz wideo

Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: