Na okładce "W Sieci" Tusk i Kaczyński? Karnowski: Absurdalne i nieprawdziwe teorie

Na okładce "W Sieci Historii" według niektórych publicystów widać Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego w scenie mordu katyńskiego. "To absurdalne i nieprawdziwe teorie" - powiedział Wirtualnemedia.pl Michał Karnowski z zarządu wydawcy "W Sieci".

Polub i bądź na bieżąco!Kwietniowy numer miesięcznika historycznego "W Sieci Historii" poświęcony jest mordowi katyńskiemu. Na okładce przedstawiono dwóch radzieckich oficerów, którzy dokonują egzekucji na polskim żołnierzu. Zdaniem niektórych publicystów bohaterowie tej sceny przypominają Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego .

Karnowski zaprzecza

"To absurdalne i nieprawdziwe teorie" - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii, wydawcy "W Sieci".

Podobnego zdania już wcześniej było kilku innych publicystów. Marek Magierowski z "Do Rzeczy" zauważył, że tych samych aktorów można było zobaczyć również na wcześniejszych okładkach. Wówczas nikt nie dopatrywał się kontrowersji.

Mimo to na okładkę "W Sieci"

ostro zareagował Piotr Mucharski

, redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego". Stwierdził, że na coś podobnego "nie poważyłby się żaden, nawet najbardziej plugawy tabloid".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: