Przenosimy debatę prezydencką do sieci. Czas na Andrzeja Dudę

Na świecie uczestniczyli w nich już Barack Obama, Angela Merkel i papież Franciszek. Teraz Gazeta.pl - we współpracy z Google i MamPrawoWiedziec.pl - jako pierwsze medium w Polsce organizuje serię wideodyskusji na żywo z kandydatami na prezydenta. Gościem pierwszego hangoutu był Bronisław Komorowski, a już dzisiaj o godz. 13 odwiedzi nas kandydat PiS Andrzej Duda.

Hangout na żywo to technologia wideorozmów Google. Poza ogólną i samoobsługową dostępnością dla wszystkich użytkowników w kilku krajach była realizowana z politykami i innymi ważnymi osobistościami (m.in. z papieżem Franciszkiem, Angelą Merkel i Barackiem Obamą, który w takiej internetowej wideorozmowie na żywo wziął udział już kilka razy i odpowiedział na wiele trudnych pytań).

My do wideowywiadów realizowanych w technologii hangout postanowiliśmy zaprosić kandydatów na prezydenta. Chcieliśmy, żeby wystąpili na żywo. Żeby mówili o swoich poglądach bez powtarzania ujęć i sztabu doradców za plecami. Chcieliśmy przenieść debatę prezydencką bliżej Was, chcieliśmy, żeby politycy odpowiadali na pytania, które ich zaskoczą - Wasze pytania. Zaczynamy je zbierać już teraz i wybrane zadamy w trakcie trwania rozmowy. Nie bójcie się pytać. To Wasz głos.

Zobacz wideo

Pierwszy w Polsce hangout na żywo z urzędującym prezydentem można było oglądać na Gazeta.pl oraz na kanale Gazeta.pl na YouTube w zeszłym tygodniu. Teraz przyszedł czas na głównego rywala Bronisława Komorowskiego - Andrzeja Dudę. Spotkanie z kandydatem PiS poprowadzi dziennikarz serwisu 300polityka Łukasz Mężyk. Pytania kandydatowi zadadzą: Dominika Bychawska-Siniarska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Jakub Górnicki z fundacji ePaństwo, Małgorzata Terlikowska, etyk i redaktor Fronda.pl, oraz Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. I Wy. Drodzy czytelnicy, liczymy na Was!

Jak zadać swoje pytanie?

Wystarczy, że wpiszecie pytanie do kandydatów w formie statusu na swoim profilu na Facebooku, Google+ (ustawienia prywatności muszą być ustawione na "publiczne") lub Twitterze i dodacie po nim hashtag #hangoutDuda . Wszystkie oznaczone w ten sposób pytania trafią do nas - spośród nich wybierzemy kilka najcelniejszych i najciekawszych i zadamy je Andrzejowi Dudzie.

Więcej o: