Egzamin gimnazjalny 2015. Przecieki pytań, arkusze krążące w internecie? To plotki

Egzamin gimnazjalny 2015. "Przecieki z egzaminu, spieszcie się zanim usuną!", "włamanie na serwery CKE" - takie informacje pojawiają się w internecie przed egzaminem gimnazjalnym. To plotki i próby oszustw. Żadne arkusze ani odpowiedzi nie wyciekły z CKE.

Polub i bądź na bieżąco!Egzamin gimnazjalny 2015 zaczyna się już jutro. Uczniowie klas III najpierw napiszą część humanistyczną. W sieci pojawiają się informacje, jakoby pytania czy całe arkusze egzaminacyjne wyciekły z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

"Kilka dni temu miało miejsce włamanie na serwery CKE! Wykradziono arkusze egzaminu gimnazjalnego 2015!", czytamy na forum internetowym. "Posiadam prawdziwe arkusze, wysyłam na pocztę", twierdzi autor wpisu.

Elektroniczne ocenianie, egzamin z języków obcych... -

co trzeba wiedzieć o egzaminie gimnazjalnym 2015>>>

Egzamin gimnazjalny 2015 - żadnego przecieku z CKE nie było

Podawane w takich wpisach strony najczęściej prowadzą do płatnych stron lub reklam. Mogą one wymagać podania numeru telefonu, aby uzyskać dostęp do rzekomych arkuszy z egzaminu gimnazjalnego.

W żadnym wypadku nie należy podawać swojego numeru telefonu ani instalować nieznanych programów na komputerze. Nie wyciekły żadne pytania z egzaminu gimnazjalnego, a podając numer telefonu czy wysyłając SMS-a, można narazić się na wysokie opłaty.

Jak osoby rzekomo posiadające arkusze egzaminacyjne tłumaczą, skąd je mają? Niektórzy twierdzą, że "są hakerami" i "wykradli je ze stron CKE". Takie informacje są oczywiście fałszywe, a arkusze z pewnością nie są przechowywane na "stronie CKE".

Egzaminy gimnazjalne z poprzednich lat. Poćwicz przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym. Sprawdź, jakich błędów się wystrzegać. Zbiór testów gimnazjalnych >>

W zeszłym roku gimnazjaliści mówili, że trudność sprawiła im część testu z historii, z kolei wiedza o społeczeństwie była "rozbrajająco łatwa".

Zobacz wideo

Egzamin gimnazjalny 2015 będzie pisało 360 tys. uczniów

We wtorek, środę i czwartek ponad 360 tys. uczniów III klas z gimnazjów w całym kraju będzie pisać egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia egzaminu będzie sprawdzana ich wiedza humanistyczna, drugiego - matematyczno-przyrodnicza, trzeciego - z języków obcych.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisać w drugim terminie - w czerwcu. Wyniki z egzaminu będą miały wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: