"Tygodnik Powszechny": Okładka "wSieci" gorsza niż w "najbardziej plugawym tabloidzie"

"Tak, katastrofa smoleńska podzieliła nas dramatycznie. Ale odpowiedzią na ten dramat nie może być obłęd" - pisze naczelny "Tygodnika Powszechnego" Piotr Mucharski. Chodzi o okładkę tygodnika "wSieci", na której część internautów dopatrzyła się dość kontrowersyjnego podobieństwa.

Tematem najnowszego wydania dodatku historycznego do prawicowego tygodnika "wSieci" jest "kłamstwo w sprawie zbrodni katyńskiej" i to, jak się ono rozprzestrzeniało.

Na okładce widzimy dwóch żołnierzy NKWD, którzy pojmali polskiego oficera i mierzą do niego z broni. Postacie na okładce przypominają jednak - zdaniem części internautów - współczesnych polskich polityków, a dokładniej - Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego. Wiele osób stwierdziło, że to skandal.

Wyprą się Kaczyńskiego?

Mucharski przypomina , że człowiek podobny do Tuska już nieraz gościł na okładce tygodnika. "Tym razem - można się spodziewać - przekaz redakcji po nieuchronnej awanturze będzie podwójny. Cichy, dla swoich: stać nas na wyrazisty greps. Głośny, dla przeciwników: podobieństwo jest całkowicie przypadkowe" - pisze w "Tygodniku" i pyta: "Czy wyprą się również prezydenta Kaczyńskiego?".

Naczelny "TP" ocenia, że "wSieci" zafundowało czytelnikom okładkę, "na którą nie poważyłby się żaden, nawet najbardziej plugawy tabloid".

"Tak, katastrofa smoleńska podzieliła nas dramatycznie. Ale odpowiedzią na ten dramat nie może być obłęd" - uważa.

Cały wpis Mucharskiego przeczytasz TUTAJ >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: