Okładka "wSieci" wywołała kłótnię na Twitterze. Widać na niej podobizny Tuska i Kaczyńskiego? "To raczej Pazura"

Okładka dodatku "wSieci" krąży po internecie - czytelnicy dopatrzyli się na niej dość kontrowersyjnego podobieństwa bohaterów. Spierają się o to komentatorzy na Twitterze.

Polub i bądź na bieżąco!Tematem najnowszego wydania dodatku historycznego do prawicowego tygodnika "wSieci" jest "kłamstwo w sprawie zbrodni katyńskiej" i to, jak się ono rozprzestrzeniało.

Okładka "wSieci": Tusk czy nie Tusk?

Na okładce widzimy dwóch żołnierzy NKWD, którzy pojmali i mierzą z broni do polskiego oficera. Postacie na okładce przypominają jednak - zdaniem części internautów - współczesnych polskich polityków, a dokładniej - Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego. Wiele osób stwierdziło, że to skandal.

Zobacz wideo

Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz "Rzeczpospolitej", stwierdził nawet, że już nigdy więcej nie kupi tygodnika.

Część komentatorów uznała jednak, że podobieństwa zupełnie nie widzi i że stwierdzenia, jakoby osoby na zdjęciu miały przypominać Tuska i Kaczyńskiego, są przesadzone.

Szybko zauważono jednak, że mężczyźni na zdjęciu to członkowie warszawskiej grupy rekonstrukcyjnej, którzy na okładkach i ilustracjach w historycznym dodatku do "wSieci" pojawiają się regularnie.

"Donald Tusk mordował polskich patriotów już w 1920 roku, lecz na szczęście został pogoniony" - zażartował felietonista "Do Rzeczy" Marek Magierowski, pokazując jedną z wcześniejszych okładek, na której pojawił się ten sam mężczyzna.

"Potem feldfebel Tusk strzelał do polskich wyzwolicieli Ankony" - dodał, pokazując kolejną okładkę.

Sam fakt, że mężczyzna przypominający Donalda Tuska pojawiał się na okładkach wcześniej, nie stanowi dla niektórych usprawiedliwienia dla opublikowania zdjęcia w takiej, a nie innej konfiguracji. Bloger Kamil Gorzelańczyk stwierdził: "To oczywiście zupełny przypadek, że na okładce dodatku wSieci to właśnie on trzyma polskiego oficera...".

Pojawiło się też jednak wiele głosów osób, które w mężczyźnie w mundurze żołnierza NKWD widzą raczej podobieństwo do aktora Cezarego Pazury.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: