Nowy sondaż Millward Brown. Spada poparcie dla PiS. Trzecia partia w Sejmie? Zaskoczenie

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższy weekend, wygrałaby je Platforma Obywatelska z 35 proc. głosów - podaje sondaż Millward Brown dla ?Faktów? TVN. Spory spadek zalicza PiS, której poparcie z 35 proc. spadło do 31 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy partie - KORWiN, SLD i PSL.

Polub i bądź na bieżąco!Chcesz zadać swoje pytanie kandydatom na prezydenta? Jeśli tak, dołącz do akcji Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl. To Twój Głos. Pytaj.

Poniżej progu znalazłyby się Twój Ruch i Ruch Narodowy.

PO utrzymuje swoje poparcie - w sondażu z 31 marca również otrzymała 35 proc. głosów. Poprzednio ankietowani wyrazili równe poparcie dla PO i PiS. W najnowszym sondażu poparcie dla partii Kaczyńskiego spadło o 4 punkty procentowe.

Sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN | Create infographics

KORWiN, SLD i PSL

Duży wzrost zalicza partia Janusza Korwin-Mikkego, której poparcie wynosi już 8 proc. (wzrost o 3 pkt proc.). W Sejmie znalazłyby się też SLD z 7 proc. głosów i PSL z poparciem na granicy progu wyborczego.

Po wyborach z sejmowych ław zniknąłby Twój Ruch. Partia w sondażu otrzymała tylko 3 proc. głosów. O jeden punkt procentowy mniej otrzymał Ruch Narodowy.

Na podstawie deklaracji ankietowanych badacze oszacowali frekwencję na 52 proc.

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Millward Brown 13 kwietnia br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: