Katastrofa Germanwings. "Bild": Lekarze Lufthansy kazali Lubitzowi leczyć się u psychologa

Katastrofa Germanwings. Lekarze Lufthansy zalecali Andreasowi Lubitzowi, pilotowi rozbitego airbusa Germanwings, kontynuację leczenia psychologicznego - wynika z dokumentacji medycznej, do której dotarł "Bild am Sonntag".

Chcesz zadać swoje pytanie kandydatom na prezydenta? Jeśli tak, dołącz do akcji Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl. To Twój Głos. Pytaj.

Według niemieckiego tabloidu lekarze Lufthansy doradzali Lubitzowi leczenie psychologiczne, choć wcześniej został uznany za "zdolnego do wykonywania lotów".

Lufthansa wiedziała o depresji Lubitza

W 2009 roku Lubitz przerwał szkolenie lotnicze i poinformował Lufthansę o depresji. Później jednak pilot przedłożył pracodawcy dokumenty, które poświadczały jego zdolność do prowadzenia samolotów.

Na początku kwietnia prokuratura w Düsseldorfie poinformowała, że Lubitz szukał w internecie informacji na temat "metod leczenia", a także "sposobów popełnienia samobójstwa".

Lubitz okłamywał lekarzy?

W ubiegłym roku Lubitz miał ulec wypadkowi samochodowemu. Cierpiał po tym na problemy ze wzrokiem, jednak przed zajmującymi się nim lekarzami zataił, że jest czynnym pilotem. Miał się obawiać utraty licencji.

Wcześniej informowano, że w mieszkaniu Lubitza znaleziono podarte zwolnienie lekarskie, wskazujące, że tego dnia, gdy doszło do katastrofy, Lubitz był chory i nie powinien był lecieć. W katastrofie zginęło 150 osób.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: