Azrael nie żyje. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych blogerów politycznych. "Racjonalista i antyklerykał"

Azrael nie żyje. Był jednym z najbardziej znanych i kontrowersyjnych blogerów politycznych w Polsce. "Jestem racjonalistą i antyklerykałem, dlatego piszę i dyskutuję o tych sprawach z życia społecznego i politycznego, jakie mnie interesują i denerwują - a więc o paradoksach i kłamstwach szczególnie pisuarów i KK" - przedstawiał się.

Azrael Kubacki, a właściwie Jacek Gotlib, zmarł w wieku 56 lat na glejaka, złośliwy nowotwór mózgu . Azrael był jednym z najbardziej znanych i kontrowersyjnych blogerów politycznych.

"Jestem też racjonalistą i antyklerykałem"

"Po kilkunastu latach pracy mam trochę luzu, więc to, co mnie boli, staram się przelać na "papier"" - pisał Azrael w swojej blogowej wizytówce. "A pomimo to, że nigdy nie byłem zaangażowany politycznie, to, co mnie teraz otacza, po raz pierwszy wzbudza we mnie sprzeciw totalny. Bardziej niż miniona dyktatura i tyle. Aha, jestem też racjonalistą i antyklerykałem, dlatego piszę i dyskutuję o tych sprawach z życia społecznego i politycznego - takich, jakie mnie interesują i denerwują - a więc o paradoksach i kłamstwach szczególnie pisuarów i KK".

- Nie jest prawdą, że walczyłem tylko z kaczyzmem. Raczej z pewnymi odbiciami tego towarzystwa - mówił Azrael przed trzema laty, gdy raz już żegnał się z czytelnikami w obliczu choroby. - Chciałbym, żeby Polska była krajem liberalnym. Nieważne, czy prawicowym, czy lewicowym. Przede wszystkim liberalnym - podkreślał wówczas. Jego liberalne poglądy sprawiły, że często ścierał się z konserwatywnymi publicystami. Kilka lat temu Azraelowi zarzucano nawet, jakoby miał zostać doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Zobacz ostatni wpis Azraela na blogu w serwisie Tokfm.pl >>>

Był ekonomistą, informatykiem, członkiem Towarzystwa Dziennikarskiego i Instytutu Obywatelskiego. Pisał blogi na wielu platformach, także na portalu Tokfm.pl. Współpracował ze "Studiem Opinii" czy "Kulturą Liberalną". Często zapraszano go jako komentatora do wielu stacji radiowych i telewizyjnych.

 

W grudniu 2012 został odznaczony przez ministra obrony medalem "Za zasługi dla obronności kraju". - Ten medal to uhonorowanie mojej rzetelnej działalności blogersko-twitterowej - mówił wówczas Azrael, podkreślając, że kilka razy gościł w Afganistanie i na bieżąco relacjonował wydarzenia na misjach zagranicznych polskich żołnierzy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: