10 najpopularniejszych zdjęć w historii Facebooka? Być może. Jedno ma 7,5 miliona lajków

To prawdopodobnie 10 najpopularniejszych zdjęć w historii Facebooka. Prawdopodobnie, ponieważ dobrze wiemy, że internauci potrafią w ciągu kilku dni wynieść coś, o czym jeszcze niedawno nikt nie słyszał, na szczyty popularności. Ale te zdjęcia po prostu warto pamiętać.

10 najpopularniejszych zdjęć w historii Facebooka? Przecież to, co dziś ma kilkadziesiąt lajków, jutro polubić może 8 milionów ludzi. A drugie tyle podać dalej. I rekordzista się zmieni.

Dlatego to, co Wam prezentujemy, to nasz czysto subiektywny wybór zdjęć, które zwróciły uwagę milionów ludzi, a ci je polubili lub udostępnili. I bardzo możliwe, że gdzieś w odmętach Facebooka jest 10 zdjęć, które uszły naszej uwadze. Może to Wy, czytelnicy, je znajdziecie? Spróbujcie! Ale najpierw zobaczcie nasze.

1. "Jeszcze cztery lata". Barack Obama wygrywa internet

"Jeszcze cztery lata" - napisał na Facebooku prezydent USA po wygraniu drugiej kadencji w Białym Domu. W 2012 r. to zdjęcie miało 2,1 mln polubień i zostało okrzyknięte najbardziej lajkowanym zdjęciem w historii:

Dziś zdjęcie Obamy trzymającego w objęciach żonę lubi już prawie 4,5 mln ludzi. Ale to już nie jest najpopularniejsze zdjęcie na świecie. Przebił je na przykład pewien polski DJ:

2. Wszyscy jesteśmy ludźmi, niezależnie od koloru skóry

Robert Babicz opublikował to zdjęcie 13 kwietnia 2014 r. Fotografię dziecięcych rąk, we wszystkich kolorach ludzkiej skóry - od najjaśniejszego białego do najciemniejszego czarnego - opatrzył anglojęzycznym podpisem "Wszyscy jesteśmy ludźmi, niezależnie od koloru skóry".

Przekaz podchwycił cały świat. Od kwietnia 2014 zdjęcie polubiło aż 5 439 667 osób (i zapewne ta liczba jest już nieaktualna), a podzielił się nim ponad milion ludzi. Ze wszystkich kontynentów świata.

3. Triumf

Jaki jest przepis na zdjęcie, które zainteresuje miliony? Jednego nie ma, ale jedną z prostszych recept jest wywołanie wzruszenia. Prezydent USA wydaje się mieć na to patent, a poza tym nadal, siedem lat po elekcji, jest jedną z najbardziej lubianych postaci w mediach społecznościowych:

4. Wszystkiego najlepszego z okazji 116. urodzin

Ale dość już polityków. Na ile lajków zasługiwała ta sympatyczna starsza pani? Na wszystkie lajki świata. W 2012 r. Besse Cooper świętowała 116. urodziny jako najstarszy człowiek na Ziemi. Zmarła kilka miesięcy później. Zdjęcie z jej urodzin polubiło ponad milion ludzi. Sekret długowieczności według jubilatki brzmiał: "Zajmować się swoimi sprawami i nie jeść śmieciowego jedzenia".

5. "Raz Marine, na zawsze Marine"

Skoro mowa o wzruszeniu, dwa kolejne zdjęcia to prawdziwe wyciskacze łez. Na pierwszym Katherine Cathey, żona żołnierza Marine Corps Jamesa Catheya, czuwa w nocy przy jego trumnie, słuchając piosenek, które kojarzyły się jej ze zmarłym mężem. James zginął na służbie, na wojnie w Iraku, a jego żona odmówiła odejścia od trumny. Koledzy Jamesa z korpusu Marines przygotowali jej prowizoryczne łóżko, a jeden z żołnierzy pozostał na warcie przez całą noc:

"Nie wiem, co jest bardziej zaszczytne: bycie mężem takiej wiernej do samego końca żony czy bycie tym Marine stojącym na warcie, pilnującym obojga" - napisał autor profilu "Once a Marine, Always a Marine", który opublikował to zdjęcie. Półtora miliona ludzi miało podobne zdanie.

7. Podziel się

Masz buty i widzisz kogoś, kto ich nie ma? Daj mu je. Podziel się tym, co masz. To prosty gest. Proste 4,1 mln lajków. Ale przede wszystkim prosty sposób, jak rzeczywiście uczynić czyjeś życie lepszym.

8. 300

Dziewczynka ze zdjęcia miała tego dnia zakończenie roku w przedszkolu. Ale jej tata policjant nie mógł na nim być - zginął na służbie trzy dni wcześniej. 300 policjantów postanowiło choć w niewielkim stopniu zastąpić zmarłego: stanęli w szeregu podczas uroczystości w przedszkolu i wywołali na małej buzi uśmiech:

9. Dla matki

Nieładnie jest prosić o lajki tak otwarcie? Ale gdy prosi (choć to raczej nieoficjalny profil) książę Harry, a na zdjęciu jest jego kochana przez miliony matka, księżna Diana, odpowiedź internautów mogła być tylko jedna. W milionach. Czterech:

10. 7,5 miliona polubiło dowód przyjaźni

Nie jesteśmy pewni, czy właśnie to zdjęcie nie jest obecnie najpopularniejsze na Facebooku. Ale to możliwe. W tym przypadku popularność zapewnił splot okoliczności - niestety, smutnych i tragicznych.

Po pierwsze - aktor Vin Diesel, znany z niesamowicie popularnej serii filmów "Szybcy i wściekli" ("Fast&Furious", jego najnowsza część wchodzi właśnie do kin na całym świecie), ma 89 milionów fanów na Facebooku. Po drugie - ekipa z "Fast&Furious" przez lata zakumplowała się na planie, a przyjacielska relacja łączyła w szczególności dwóch odtwórców głównych ról - Diesela i Paula Walkera. Po trzecie - ten ostatni zginął w 2013 r. w wypadku samochodowym - w trakcie kręcenia siódmej części franczyzy. Po czwarte - Diesel opublikował zdjęcie z przyjacielem i opisał rozmowę z jego matką, która zaczęła... pocieszać aktora. "Ale to pani straciła syna" - powiedział Diesel. "Tak, ale ty straciłeś drugą połowę siebie" - brzmiała odpowiedź. 7,5 miliona ludzi to polubiło:

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: