TVP Info: Dariusz K. zażył kokainę 1,5-2 godz. przed wypadkiem. Opinia biegłego podważa linię obrony

Opinia toksykologa podważa linię obrony Dariusza K. - podaje TVP Info. Muzyk, który śmiertelnie potrącił kobietę na pasach twierdził, że w chwili wypadku nie był pod wpływem kokainy. Według biegłego, Dariusz K. zażył narkotyk 1,5-2 godz. przed zajściem.

Toksykolog, który zbadał próbkę krwi muzyka napisał w opinii, że "jest możliwe potwierdzenie faktu, że Dariusz K. w chwili wypadku znajdował się pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu" - podaje TVP Info . Według biegłego, stężenie narkotyku we krwi Dariusza K. wskazuje, że oskarżony zażył go "1,5- 2 godz. przed wypadkiem".

Ustalenia biegłego podważają linię obrony Dariusza K. Muzyk utrzymywał, że co prawda zażywał kokainę, ale poprzedniego wieczoru, nie zaś w dniu wypadku.

38-letni Dariusz K., gitarzysta, menedżer muzyków, były mąż piosenkarki Edyty Górniak w lipcu zeszłego roku potrącił na pasach 63-letnią Ewę J.. Kobieta zmarła. Według ustaleń policji Ewa J. przechodziła przez przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu al. KEN z ul. Dzwonniczą. Jest tam sygnalizacja świetlna, dla pieszych paliło się zielone światło.

Prokurator przedstawił kierowcy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem środków odurzających. Zdaniem prokuratury, nie dość, że K. prowadził auto pod wpływem kokainy, wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle, to jeszcze znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: