Książę Harry w zabytkowym myśliwcu nad wyspą Wight. A pilot wykonuje pętlę... [WIDEO]

Harry, młodszy brat księcia Williama, wziął udział w promocji stypendium dla weteranów. Z tej okazji przeleciał się zabytkowym spitfire'em nad wyspą Wight. Pałac Buckingham pokazał właśnie zapis wideo z tego niecodziennego lotu.

Na udostępnionym nagraniu z kokpitu dwumiejscowej wersji myśliwca Spitfire widać, jak książę przeżywa swój dziewiczy lot zabytkową maszyną. Leci co prawda jako pasażer, ale sądząc po minie księcia, wrażenia i tak były duże. Szczególnie że pilot z Boultbee Flight Academy w Goodwood postanowił wykonać klasyczną pętlę...

 

Lot spitfire'em był częścią działalności dobroczynnej księcia Harry'ego, który w ten sposób wspiera stworzony przez siebie Fundusz Stypendialny Endeavour. Elementem działalności stypendialnej następcy tronu jest właśnie możliwość lotu zabytkowym myśliwcem.

Podczas wizyty w Boultbee Flight Academy książę spotkał się z dwoma weteranami z Afganistanu. Obaj są laureatami jego stypendium. W Goodwood przygotowują się do pokazu lotniczego z okazji 75. rocznicy Bitwy o Anglię. Podczas uroczystości wykonają niskie przeloty w maszynach Spitfire i Hurricane.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: