Pijani bandyci zaatakowali karetkę. Ratownicy ranni

Chwile grozy przeżyli ratownicy medyczni interweniujący u nieprzytomnego mężczyzny. W trakcie badania zostali napadnięci przez dwóch napastników.

Do zdarzenia doszło w niewielkiej miejscowości Wiśniówek pod Iławą. Po południu do dyspozytora pogotowia zadzwoniła kobieta z prośbą o interwencję do nieprzytomnego mężczyzny. - Na miejsce został wysłany zespół ratowników - mówi Izabela Niedźwiedzka-Pardela z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. - W trakcie udzielania pomocy medycy zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn.

Z pierwszych informacji wynikało, że napastnicy używali siekier. - Najpierw uderzali w przednią szybę, później w kolejne. Zaczęli rąbać także karoserię pojazdu - mówi jeden z olsztyńskich ratowników, który dowiadywał się o szczegóły zdarzenia.

Na tym bandyci jednak nie poprzestali. Zaatakowali samych medyków. - Ratownicy mieli pokaleczone twarze od kawałków wybitych szyb, gdy wyszli z karetki, zostali pobici - mówi nasz rozmówca.

Na miejsce zaraz przyjechał patrol policji, który zatrzymał agresywnych mężczyzn. Z relacji funkcjonariuszy wynika, że w ruch poszły nie siekiery, a kawałki drewna. Obaj zostali przewiezieni na Komendę Policji w Iławie. Byli pijani. Pokaleczeni ratownicy zostali odwiezieni na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Iławie na obdukcję.

Więcej o: