Katastrofa Germanwings. Ostatnie chwile lotu zarejestrowano na filmie. W szczątkach samolotu odnaleziono telefon z nagraniem

Na filmie nagranym w samolocie Germanwings telefonem komórkowym, prawdopodobnie przez pasażera, widać to, co opisuje transkrypcja z czarnej skrzynki: desperackie krzyki pierwszego pilota i przerażenie pasażerów, którzy dokładnie wiedzą, co się dzieje - relacjonują media, którym pokazano nagranie. Film nie został nigdzie opublikowany.

Francuski tygodnik "Paris Match" i niemiecki dziennik "Bild" wspólnie informują, że został im pokazany film nagrany telefonem komórkowym odnalezionym w szczątkach airbusa A320 linii lotniczych Germanwings. Nagranie pochodzi od osoby związanej ze śledztwem w sprawie katastrofy. Nie zostało ono nigdzie udostępnione, ale pisma informują, co zawiera. Jak pisze "Paris Match" , nie ma żadnej wątpliwości co do źródła nagrania.

"Nagranie jest tak chaotyczne, że nie da się rozpoznać żadnych postaci, ale krzyki pasażerów sugerują, że byli całkowicie świadomi tego, co się stanie" - pisze francuski tygodnik. Opis nagrania jest zgodny z transkrypcją dźwięku zarejestrowanego przez czarną skrzynkę samolotu - ma na nim być słychać pierwszego pilota dobijającego się do kokpitu, między innymi uderzając ciężkim przedmiotem o drzwi.

Na nagraniu słychać też krzyki "Mój Boże" w kilku językach, pisze "Paris Match". Na koniec widać mocniejsze szarpnięcie i słychać jeszcze głośniejsze krzyki - potem nagranie się urywa.

Andreas Lubitz doprowadził do katastrofy celowo

Do katastrofy airbusa A320 niemieckich linii lotniczych Germanwings doszło 24 marca. Drugi pilot, Andreas Lubitz, po wyjściu pierwszego pilota do toalety zablokował od wewnątrz drzwi do kokpitu i celowo rozbił samolot we francuskich Alpach. W katastrofie zginęło łącznie 150 osób. Francuska prokuratura ujawniła, że Lubitz miał problemy ze zdrowiem oraz problemy natury psychologicznej - miał skłonności samobójcze. Linie Lufthansa, właściciel Germanwings, ujawniły też, że pilot informował w 2009 roku o przejściu poważnego epizodu depresyjnego .

Zobacz wideo

Czytaj też: Holenderski pilot przewidział scenariusz katastrofy samolotu Germanwings. Ostrzegał o tym w artykule

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: