Nowy sondaż: PiS i PO na remis, w Sejmie jeszcze trzy inne partie

Po 35 proc. głosów - tyle otrzymałyby PiS i PO, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę 5 kwietnia. Do Sejmu weszłyby jeszcze tylko trzy partie - SLD, PSL i KORWiN.

Obu największym partiom wzrosło poparcie w porównaniu do sondażu sprzed dwóch tygodni. Ale w najnowszym badaniu Millward Brown dla "Faktów" TVN to PO dogania PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego zyskała 1 pkt proc., a dowodzona przez Ewę Kopacz PO - 3 pkt proc.

Trzy małe partie w Sejmie

Spadło poparcie dla SLD, wzrosło za to nieznacznie dla PSL. Sojuszowi spadło aż o 5 pkt proc. - partia Leszka Millera może liczyć na głosy 6 proc. badanych. O 1 pkt proc. zwiększyła się natomiast liczba osób chcących głosować na PSL. Ludowcy mogą liczyć na 5 proc. badanych - o 1 pkt proc. więcej niż dwa tygodnie temu. Identyczne jak PSL wyniki ma KORWiN - partia Janusza Korwin-Mikkego. Twój Ruch i Ruch Narodowy nie dostałyby się do Sejmu.

Sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN zrealizowano 30 marca br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób. Prognozowana frekwencja wyniosłaby 54 proc.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: