Passent: "Kampania prezydencka jest miałka. Dominuje ją czarny PR i chęć zniszczenia kontrkandydata"

- Kampania prezydencka jest tak zdominowana przez czarny PR, przez chęć zniszczenia rywala - tak że różnice merytoryczne pomiędzy dwoma głównymi kandydatami praktycznie się nie liczą - pisze na blogu w serwisie Polityka.pl Daniel Passent, dziennikarz i publicysta. Zaznacza, że nikt nie zwraca uwagi na to, co obaj panowie mają do powiedzenia, o ile nie dotyczy to wywlekania brudów kontrkandydata.

Daniel Passent dziennikarz i publicysta na swoim blogu w serwisie Polityka.pl zarzuca Komorowskiemu i Dudzie całkowity brak merytorycznej dyskusji podczas kampanii prezydenckiej. Zamiast tego, na co zwraca uwagę, obaj panowie są zajęci lustrowaniem swoich rodzin i szukaniem haka na kontrkandydata. - Kampania prezydencka jest zdominowana przez czarny PR, przez chęć zniszczenia rywala - tak że różnice merytoryczne pomiędzy dwoma głównymi kandydatami praktycznie się nie liczą - pisze Passent. Zaznacza, że debaty jak nie było, tak nie ma, a przecież bez konfrontacji różnice pomiędzy głównymi kandydatami zaczynają się zacierać. Nikt nie zwraca uwagi na to, co obaj panowie mają do powiedzenia, o ile nie dotyczy to wywlekania brudów kontrkandydata. - Nawet tak bezsensowna propozycja Andrzeja Dudy jak cofnięcie reformy emerytalnej nie jest przedmiotem debaty. Polityka wschodnia, obronna, podatkowa, historyczna - wszystko to leży odłogiem - dodaje dziennikarz.

Czarny PR

Za speców od czarnego PR-u Passent uznaje członków PiS-u. Tłumaczy, że dla polityków takich jak Kurski czy Hofman kampania prezydencka jest świetną okazją, by wrócić w łaski prezesa. - Kurski biegał po studiach z fotografią prezydenta w szemranym towarzystwie na premierze filmowej. Hofman niewinnie "zapytał" prof. Nałęcza, czy jakiś łobuz ze SKOK Wołomin jest w komitecie honorowym prezydenta (zapytać nie wolno?) - ironicznie komentował dziennikarz.

Ostatecznie Passent uznał kampanię za "nudną" i "miałką". - Można się tylko pocieszać, że nie jest źle, skoro żadna współczesna sprawa nie dręczy Polaków do tego stopnia, żeby zdominować kampanię prezydencką - skwitował.

Nudno i miałko

Passent podkreśla, że nawet kiedy do konfrontacji dochodzi, po chwili zostaje rozmieniona na drobne. - A gdy podnoszony jest jakiś temat pozornie merytoryczny, jak kwestia przystąpienia do strefy euro czy co zrobić z "frankowiczami", to dyskusji też nie ma - Duda łapie Komorowskiego za słowo, a ludzie prezydenta tłumaczą jak komuś mądremu rzecz tak banalną jak ta, że na razie sprawa euro nieaktualna, bo nie spełniamy warunków, ale należy do tego dążyć - tłumaczy dziennikarz.

Zdanie Passenta podziela też Tomasz Lis , który na łamach Newsweeka pisze: "Najgłupsza, najbardziej beznadziejna i tandetna kampania wyborcza w najnowszej historii Polski jest wstępem do absolutnie kluczowego dla jej przyszłości rozstrzygnięcia". Publicysta zwraca uwagę, że podczas kampanii nie padło ani jedno warte uwagi słowo, a o jej rozstrzygnięciu nie będą decydowały poglądy polityków, ale ich wiarygodność w oczach wyborców.

Cały wpis na Polityka.pl

Więcej o: