Wirtualnemedia.pl: Po nagłej zmianie naczelnego "Wprost" z tygodnika odchodzą dziennikarze

"Michał Majewski, Agnieszka Burzyńska, Olga Wasilewska i Izabela Smolińska złożyli wypowiedzenia. Dziennikarze nie przygotowują tekstów do kolejnego wydania "Wprost" - donoszą Wirtulanemedia.pl, powołując się na swoje źródła. Czemu dziennikarze odchodzą z pracy?

"Jak udało nam się dowiedzieć, dziennikarze nie chcieli podjąć współpracy z nowym kierownictwem" - podają Wirtulanemedia.pl . Portal pisze, że rzecznik wydawnictwa, do którego należy "Wprost", nie chce komentować spraw kadrowych. "Sprawy nie chciał szerzej rozwijać również Tomasz Wróblewski, nowy redaktor naczelny tygodnika "Wprost" - informuje portal.

"Mogą być kolejne odejścia"

Wirtulnemedia.pl podkreślają, że Wróblewski potwierdził, że "zmiany we "Wprost" mogą pociągnąć za sobą kolejne odejścia".

Wróblewski, który zastąpił na stanowisku Sylwestra Latkowskiego , zaproponował zmiany, które będą polegały na przekształceniu tematyki pisma. Teraz "Wprost" ma "położyć większy nacisk na tematy związane m.in. z ekonomią, rodziną czy poradnictwem ekonomicznym". Nie wszystkim dziennikarzom to odpowiada.

O odejściach mówiło się od kilku dni

"Nieoficjalnie mówi się, że ostre materiały publikowane przez "Wprost" zaczęły odstraszać reklamodawców tytułu. Złagodzenie charakteru tygodnika ma ustabilizować sytuację i przyciągnąć nowych reklamodawców" - podają Wirtualnemedia.pl.

O możliwych odejściach z "Wprost" mówiło się już kilka dni temu, kiedy kilkunastu dziennikarzy tygodnika podpisało się pod publicznym pytaniem do Michała Lisieckiego, głównego udziałowca spółki, która jest właścicielem tytułu.

Sygnatariusze napisali, że zmiana redaktora naczelnego "zbiega się w czasie z wyjściem na światło dzienne dokumentu ABW dotyczącego spotkania Lisieckiego z funkcjonariuszami ABW" i pytali o związek tych wydarzeń.

Więcej o sprawie przeczytacie tutaj >>>

"Wprost" w wersji elektronicznej znajdziesz na Publio.pl >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: