Ktoś zamówił msze św. w intencji Biedronia. Będą odprawiane 7 razy dziennie... przez wieczność

"Począwszy od 23 lutego 2015 r. codziennie odprawiamy siedem mszy świętych w intencji Roberta Biedronia" - taka treść widnieje w ogłoszeniu opublikowanym na Facebooku przez prezydenta Słupska. "Za każde wsparcie serdecznie dziękuję" - napisał Biedroń.

"MISYJNE Msze Święte Wieczyste. Począwszy od dnia 23.02.2015 r. codziennie odprawiamy siedem Mszy Świętych w intencji Roberta Biedronia" - tak brzmi dokładna treść ogłoszenia podpisanego nazwiskiem o. Edwarda Jana Michowskiego.

Post użytkownika Robert Biedroń .

Według kartki, msze święte mają być odprawiane przez księży ze zgromadzenia werbistów (w ogłoszeniu napisano błędnie - "werpistów"). Z wpisu zamieszczonego przez Biedronia nie można się jednak dowiedzieć, gdzie przyczepiono karteczkę ani czy nie jest ona po prostu internetowym żartem.

Jaka to intencja? "To wie Pan Bóg"

Portal Gazeta.pl postanowił znaleźć odpowiedź na to pytanie u źródła. - Intencję ws. pana Biedronia zamówił najpewniej ktoś, kto go zna. Ofiarodawca nie musi zdradzać swojego nazwiska. Wysyła tylko ofiarę w kwocie co najmniej 20 zł od osoby, której dotyczy intencja - poinformowała nas osoba z otoczenia księży werbistów, potwierdzając jednocześnie, że msze święte za Roberta Biedronia faktycznie są przez nich odprawiane.

A w jakiej intencji ktoś modli się za prezydenta Słupska? - To jest wiadome Panu Bogu - odpowiada nasz rozmówca. Czym są msze święte wieczyste i jak się je odprawia? - Takie msze odprawia się m.in. w intencji żyjących, za zmarłych czy niepojednanych z Bogiem. Każdego dnia odprawia je - po jednej - siedmiu ojców - dodaje.

Msze przez... wieczność

Według naszego źródła msze nazywa się wieczystymi, "bo osoba, w której intencji są odprawiane, ma w nich udział także po śmierci". A to oznacza, że msze święte w intencji Biedronia będą się odbywały... przez wieczność.

Z Robertem Biedroniem nie udało nam się skontaktować. Jego komentarz jest jednak znany dzięki Facebookowi. "Za każde wsparcie serdecznie dziękuję" - napisał prezydent Słupska.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: