Nieoficjalnie: już wiadomo, kto zastąpi Durczoka na stanowisku szefa "Faktów" TVN

Znany jest już następca Kamila Durczoka na stanowisku szefa "Faktów" TVN. To Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych, a prywatnie mąż Justyny Pochanke - podaje nieoficjalnie serwis Wirtualnemedia.pl. Z kolei Press.pl donosi, że udało się sprzedać pakiet kontrolny TVN.

"Oficjalnie telewizja TVN nie chce komentować doniesień o nowym szefie jej programu informacyjnego" - informują Wirtualnemedia.pl , nie podając źródła informacji o mianowaniu Pieczyńskiego.

Kto będzie prowadził "Fakty"?

Adam Pieczyński to członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych. Stanowisko szefa "Faktów" pełnił przez trzy lata, przed przejściem Durczoka do TVN w 2006 r.

Pieczyński piastuje też stanowisko szefa TVN 24 oraz kanału TVN 24 BiŚ. Prywatnie jest mężem Justyny Pochanke, głównej prowadzącej "Fakty". "Oprócz niej gospodarzami programu pozostaną Grzegorz Kajdanowicz, Anita Werner i Piotr Marciniak" - donoszą Wirtualnemedia.pl.

Durczok odszedł, ale odżegnuje się od zarzutów

Zmiana na stanowisku redaktora naczelnego "Faktów" TVN jest konieczna w związku z odejściem ze stacji b. szefa programu Kamila Durczoka. Pod jego adresem po publikacji tygodnika "Wprost" pojawiły się zarzuty o molestowanie i mobbing. Potwierdziła je komisja pracująca w TVN, która powstała dla zbadania tej sprawy.

Durczok odszedł ze stacji za porozumieniem stron, jednak od początku wypłynięcia sprawy odżegnuje się od wszystkich zarzutów. Złożył już pozew przeciwko "Wprost" - domaga się 2 mln zł zadośćuczynienia.

Pakiet kontrolny TVN został przejęty

Tymczasem Press.pl informuje , że za 584 mln euro udało się sprzedać pakiet kontrolny w TVN.

O planach dotyczących tej transakcji informacje krążyły w mediach o dłuższego czasu. "Grupa ITI i Grupa Canal+ poinformowały o zawarciu umowy sprzedaży pakietu kontrolnego TVN SA spółce Southbank Media Ltd, należącej do amerykańskiej grupy Scripps Networks Interactive" - pisze Press.pl. "Przejęcie pakietu kontrolnego w TVN jest kolejnym etapem ekspansji Scripps Networks w Europie" - dodaje portal.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: