Piechociński: Sympatyzuję z ojcem dyrektorem od dawna. Koalicjant nie będzie mi mówić, z kim mam rozmawiać

"On jeden tego starszego, katolickiego, patriotycznego pokolenia nie odtrąca. I to jest duża wartość społeczna" - mówi o Tadeuszu Rydzyku Janusz Piechociński, szef PSL, w rozmowie z "wSieci". Polityk przyznaje, że sympatyzuje z redemptorystą i spotyka się z nim przy różnych okazjach. "Koalicjant nie będzie mi mówić, z kim mam rozmawiać i z kim sympatyzować" - zaznacza.

"Jesteśmy bardziej patriotyczni, narodowi niż PiS oraz bardziej wrażliwi społecznie, racjonalni i demokratyczni wewnętrznie niż PO" - mówi w wywiadzie dla "wSieci" Janusz Piechociński, prezes PSL.

"O status kobiet można zabiegać lepiej"

Zdaniem lidera ludowców PO skręciła w lewo i PSL ma teraz bronić konserwatywnych wartości w koalicji. "W sprawch światopoglądowych nie jesteśmy związani umową koalicyjną i z pewnością będziemy bronić konserwatywnych wartości" - zaznacza.

Piechociński podkreśla, że nie popiera konwencji antyprzemocowej. "Przy takich niepewnościach, jakie ona budzi, wyprowadzenie poza konstytucję, w obce ręce, kształtowania czynników, takich jak sumienie, religia, wartości, status małżeństwa, jest poważnym błędem. O status kobiet można zabiegać lepiej" - podkreśla. Krytycznie wypowiada się również o in vitro, choć przyznaje, że małżonkowie mają prawo do zabiegu.

"Chodzę tam, gdzie mnie zapraszają"

Szef PSL podkreśla też, by nie brać sobie do serca niedawnych słów Adama Jarubasa, że koalicja z PiS jest możliwa. "Z obecnym PiS koalicji sobie nie wyobrażam. Byłaby możliwa, gdyby PiS się zmieniło, a się nie zmienia" - zaznacza.

Pytany o wizyty w Radiu Maryja i na antenie Telewizji Trwam, Piechociński odpowiada: "Chodzę tam, gdzie mnie zapraszają". Później rozwija jednak: "Owszem, rozmawiam z ojcem dyrektorem przed programami i gdy jest w Sejmie" - przyznaje.

"On jeden starszego pokolenia nie odtrąca"

"Sympatyzuję z ojcem dyrektorem od dawna, w kilku wymiarach" - dodaje. Uzasadnia to faktem, że wspiera każdego inwestującego w odnawialne źródła energii. A Tadeusz Rydzyk buduje w Toruniu instalacje geotermalne. Piechociński zaznacza też, że nie traktuje środowiska Radia Maryja politycznie. "On jeden tego starszego, katolickiego, patriotycznego pokolenia nie odtrąca. I to jest duża wartość społeczna" - mówi o Rydzyku.

"Koalicjant nie będzie mi mówić, z kim mam rozmawiać i z kim sympatyzować" - dodaje.

Cała rozmowa we "wSieci".

Oto Polska właśnie, Piechociński nawrócił się na Rydzyka, a Terlikowski utracił wiarę w ojczyznę Piotra Skargi [BLOG]

Więcej o: