Szwajcarskie tabloidy: Partnerka Putina urodziła dziecko. Kreml zaprzecza

Alina Kabajewa, 31-letnia partnerka Władimira Putina, urodziła dziecko w szwajcarskiej klinice - donosi tabloid ?Blick?. Może to być powód publicznej nieobecności rosyjskiego prezydenta w ostatnich dniach. Kreml zdementował już te informacje.

Według "Blicka" Kabajewa urodziła córeczkę w klinice świętej Anny w Sorengo na południu Szwajcarii. Potwierdzają to "Corriere della Sera" oraz lokalne media. Według telewizji RSI w szpitalu zarezerwowano dwa pokoje: jeden dla dziecka i drugi dla rodziców wraz z ochroną. Miały być zajęte przez kilka dni na początku tygodnia, teraz są wolne. "Ticino News" pisze o "wielu samochodach z rosyjskimi flagami", które pojawiły się w kantonie. Putin i Kabajewa przybyli do kliniki bezpośrednio przed rozwiązaniem; ona spędziła noc w klinice, on u przyjaciół. Portal dodaje też, że Putin miał zaprzyjaźnić się z ginekologiem w klinice. Sam szpital ma być popularny wśród zamożnych Rosjan.

Gazeta "Neue Zuercher Zeitung" napisała, że w przeszłości Kabajewa często bywała w Ticino i że pojawiała się także w klinice Sant'Anna. Kilka miesięcy temu widziano ją podobno w Sorengo w ciąży.

Kreml zaprzecza doniesieniom o dziecku Putina

Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow oświadczył, odpowiadając na prośbę magazynu "Forbes" o skomentowanie tych doniesień: "Informacja o urodzeniu się dziecka Władimirowi Putinowi nie odpowiada prawdzie".

Dodał, że zamierza żartem "zwrócić się do ludzi, którzy mają pieniądze, z prośbą o zorganizowanie konkursu na najlepszą kaczkę dziennikarską".

Trzecie dziecko Putina i Kabajewej?

Poród Kabajewej i obecność Putina przy partnerce mogą wyjaśnić nieobecność rosyjskiego prezydenta w przestrzeni publicznej przez ostatnie dni . Wokół "zniknięcia" Putina narosło już wiele spekulacji: od choroby po przewrót pałacowy. Jednak zdaniem "Corriere della Sera" poród miał miejsce kilka tygodni temu, a Putina w ostatnim czasie nie było na południu Szwajcarii.

Narodzone teraz dziecko byłoby trzecim w związku Kabajewej i Putina. Para ma już sześcioletniego syna Dmitrija i trzyletnią córeczkę. Kabajewa, słynna gimnastyczka, zdobywczyni m.in. złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w 2004 roku, przez kilka lat zasiadała w rosyjskiej Dumie z ramienia putinowskiej Jednej Rosji. Od ubiegłego roku przewodniczy radzie nadzorczej holdingu Narodowa Grupa Medialna.

Rosyjski prezydent ma z byłą żoną Ludmiłą dwie dorosłe córki - Marię i Katerinę. Informacje o rozwodzie Putina z Ludmiłą, z którą pozostawał w separacji od wielu lat, w kwietniu zeszłego roku potwierdził rzecznik Kremla.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: