CBA zatrzymało wiceszefa lokalnej PO w Piasecznie. Miał wziąć ponad pół miliona złotych łapówki

W Warszawie na gorącym uczynku przyłapano wiceszefa piaseczyńskiej Platformy Obywatelskiej. CBA zatrzymało mężczyznę podczas przyjmowania 150 tys. złotych łapówki - informuje warszawska prokuratura okręgowa. RMF FM: Łukasz K. miał zablokować budowę osiedla mieszkaniowego.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kilku mężczyzn. Wśród nich był Łukasz K., samorządowiec i znany działacz Platformy Obywatelskiej w Piasecznie. Jak poinformował nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Przemysław Nowak, złapany na gorącym uczynku polityk przyjmował 150 tys. złotych łapówki. Była to tylko jej część - cała kwota miała wynieść 600 tys. zł.

Wczoraj mężczyźnie postawiono zarzuty powoływania się na wpływy w jednostce samorządowej oraz podjęcie się załatwienia sprawy w zamian za korzyść majątkową. Sprawa jest rozpatrywana z art. 230 kk.

Korupcja miała dotyczyć zmiany sposobu zagospodarowania dużej działki budowlanej w Piasecznie i losów inwestycji budowlanej, na której zagraniczni biznesmeni mieli stracić już ponad 40 mln zł. RMF FM dowiedziało się, że Łukasz K. miał zablokować budowę osiedla mieszkaniowego w gminie.

Wręczającym korzyść był biznesmen Moshe T. Obaj mężczyźni nie przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Jak podaje Nowak, były one niezgodne ze zgromadzonym przez CBA materiałem dowodowym.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: