"Nie mam na imię Mała". Rozkleiła w mieście podpaski z feministycznymi hasłami - zdjęcia szybko rozeszły się w sieci

"A gdyby mężczyzn gwałt obrzydzał tak bardzo jak okres?" - zdjęcia podpasek z naklejonymi na nie feministycznymi hasłami pojawiły się na blogu mieszkanki Karlsruhe w Dzień Kobiet.

Dziewczyna na swoim blogu przedstawia się jako Elona. 8 marca opublikowała zdjęcie naklejonej na lampę uliczną podpaski z napisem: "A gdyby mężczyzn gwałt obrzydzał tak bardzo jak okres?". Zdjęciem szybko podzieliły się tysiące internautów.

Elona napisała, że rozwiesiła ich więcej. Opublikowała też zdjęcia podpasek z innymi hasłami, takimi jak "Gwałciciele gwałcą ludzi, nie stroje" (odnosząc się do często podnoszonego, mizoginistycznego argumentu, jakoby kobietom zdarzało się prowokować mężczyzn do gwałtu swoim strojem) czy "- Wyglądałabyś tak ładnie, gdybyś... - NIE". Twierdzi, że rozklejenie tych napisów na podpaskach sprawi, że ludzie zwrócą na nie uwagę.

http://fotzenueberall.tumblr.com/post/113107456876

http://fotzenueberall.tumblr.com/post/113107478576

Na jednej z podpasek jest napis po albańsku. Brzmi on "Nie mam na imię Mała".

http://fotzenueberall.tumblr.com/post/113094026086/shkoj-ne-barrnatore-te-qikes-t-halles-rri-e-pi-ni

Dziewczyna podkreśla, że feminizm to równouprawnienie, a nie nienawiść do mężczyzn. Mnóstwo internautów gratuluje jej pomysłowości i odwagi. Wiele osób napisało jej w wiadomości, że chciałoby powtórzyć ten projekt w miejscu, gdzie mieszkają.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ?????????? e l o n ë (@elona_x)

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: