MSZ Austrii: Bojownicy IS porwali 9 cudzoziemców w Libii

Bojownicy Państwa Islamskiego są sprawcami porwania 9 cudzoziemców na polu naftowym al-Ghani w środkowej Libii - podało austriackie MSZ, powołując się na "sprawdzone informacje". Na miejscu ścięto ośmiu strażników instalacji naftowych.

Porwani to Austriak, Czech, czterej Filipińczycy, jeden obywatel Bangladeszu, jeden Ghany oraz jedna niezidentyfikowana osoba - poinformował austriacki resort spraw zagranicznych. - Wiemy, że nie byli ranni, gdy wywożono ich z pola naftowego al-Ghani - oświadczył rzecznik MSZ.

Porwani pracowali dla austriackiej firmy VAOS Oil Service. Oprócz siedziby w kraju ma ona swe oddziały na Malcie i w Trypolisie. "Pracujemy w ścisłej współpracy ze sztabem kryzysowym austriackiego MSZ" - napisała firma VAOS w e-mailu.

Służby ochrony instalacji naftowych poinformowały w sobotę, że odzyskały już kontrolę nad polem al-Ghani, gdzie w piątkowym ataku zginęło co najmniej 11 strażników; ośmiu z nich zostało ściętych.

Na polu naftowym al-Ghani zawieszono wydobycie na dwa tygodnie przed atakiem islamistów i większość robotników wyjechała do Trypolisu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: