Kilka metrów nad głowami plażowiczów - niesamowite lądowanie brytyjskiego samolotu [WIDEO]

Amerykański turysta opublikował filmik, rejestrujący lądowanie brytyjskiego samolotu na karaibskiej wyspie. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że maszyna znajduje się ledwie kilka metrów nad głowami plażowiczów, a to przez niewielką odległość między morzem a pasem startowym.

Paul Luning spędzał urlop na karaibskiej wyspie Saint Martin. W pewnym momencie w stronę plaży Maho Beach nadleciał samolot brytyjskich linii lotniczych, a Amerykanin postanowił uchwycić ten moment i umieścić na swoim profilu na Instagramie:

Flying frequently tends to make one either bitter or obsessed with aviation. I fall into the latter category. Visiting Maho Beach in Saint Marteen was always on my bucket list. It's as crazy as it looks - planes landing just feet from a public beach.

Na nagraniu - które szybko rozprzestrzeniło się w sieci - widać, jak maszyna zbliża się do powierzchni lotniska, lecąc dosłownie kilka metrów nad głowami zgromadzonych na plaży turystów, po czym ląduje na płycie.

Niezwykła lokalizacja

Wszystko dlatego, że pas startowy portu lotniczego Princess Juliana oddalony jest o zaledwie kilkadziesiąt metrów od brzegu Atlantyku (od strony zachodniej) i zatoki Simpson Bay (od strony wschodniej).

Samoloty lądujące w tym miejscu muszą więc zejść na tak niską wysokość. Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, co wymaga dużych umiejętności ze strony pilotów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: