Było blisko katastrofy. Samolot ześlizgnął się z pasa startowego na lotnisku LaGuardia i zatrzymał na wale przeciwpowodziowym [WIDEO]

Samolot linii Delta ześlizgnął się z pasa startowego i przebił ogrodzenie na wale przeciwpowodziowym podczas lądowania na nowojorskim lotnisku LaGuardia - podaje stacja CBS. Niewiele brakowało, a maszyna wpadłaby do wody.

Maszyna typu MD-80 może przewozić od 120 do 172 osób. Do wypadku doszło podczas lądowania samolotu z Atlanty. Dopiero na zdjęciu udostępnionym przez CBS widać, jak niewiele zabrakło, by ześlizgnięcie z pasa zakończyło się poważną katastrofą:

Według informacji przekazanych przez przedstawicieli lotniska, poza drobnymi stłuczeniami, żadnemu z pasażerów nic poważnego się stało, a ewakuacja przebiegła wyjątkowo sprawnie:

Płyta lotniska była najprawdopodobniej oblodzona; to właśnie dlatego maszyna ześlizgnęła się z pasa i przebiła ogrodzenie - podaje CBS. Pogoda w Nowym Jorku jest wyjątkowo zła z powodu opadów śniegu. Amerykańskie linie lotnicze odwołały dziś niemal 1800 lotów - dodaje serwis FlightAware.com.

Przedstawiciele linii lotniczych Delta zapewnili też, że wyjaśnią przyczyny wypadku. Na razie ich priorytetem jest zaopiekowanie się pasażerami feralnego lotu - przekazali w oświadczeniu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: