"Taśmy Wprost". Radio ZET: Na nowych nagraniach podsłuchani m.in. Wałęsa i szef NIK

Lech Wałęsa potwierdza wcześniejsze informacje Radia ZET, że został nagrany przez kelnerów jednej z warszawskich restauracji. Stacja ujawniła, że na nowych nagraniach przekazanych przez CBA prokuraturze są też m.in. podsłuchane rozmowy szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz różnych wiceministrów.

Jak dowiedziało się Radio ZET, wśród nagranych polityków jest m.in. wiceminister skarbu Rafał Baniak oraz biznesmen Piotr Wawrzynowicz. Rozmów przekazanych do prokuratury jest łącznie 11.

Nagranie z Lechem Wałęsą zostało wykonane podczas uroczystości w większym gronie. Nie miało ono bardzo prywatnego charakteru. Były prezydent przyznał też, że zeznawał w tej sprawie w prokuraturze.

Tożsamość wszystkich rozmówców nie została jeszcze potwierdzona. Jak donosi Radio ZET, zainteresowane osoby będą proszone o potwierdzenie tego, że na nagraniu jest ich głos. Wśród nagrań przekazanych prokuraturze mają też być nagrania obyczajowe, o których mówiło się już wcześniej.

Nie wiadomo na razie nic więcej o treści nagrań, a w szczególności, czy padają na nich stwierdzenia, które mogłyby być podstawą do wszczęcia śledztwa. Szef CBA Paweł Wojtunik podczas konferencji prasowej potwierdził dziś jedynie fakt przekazania prokuraturze materiałów mogących mieć znaczenie w śledztwie w sprawie tzw. afery taśmowej.

Taśmy dostarczone do CBA pochodzą od kelnerów z warszawskich restauracji. Jest to ciąg dalszy afery, która rozpoczęła się od ujawnienia przez tygodnik "Wprost" treści podsłuchanych rozmów wysokich urzędników państwowych podczas spotkań w restauracjach - m.in. Radosława Sikorskiego, Jacka Rostowskiego, Bartłomieja Sienkiewicza, Marka Belki czy Sławomira Nowaka. Niektóre z tych rozmów dotyczyły kompromitujących opinii bądź działań. Jednym z podejrzanych o udział w organizacji podsłuchów jest biznesmen Marek Falenta.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: