Żakowski: Trzeba radykalnie wzmocnić PIP, żeby Polska normalnie się rozwijała

- Z całą sympatią dla polskich pracodawców, którzy są niebywale kreatywni w obchodzeniu prawa pracy, ale trzeba twardszej polityki wobec cwaniaków - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. ?Dziennik Gazeta Prawna? pisze o tym, jak obejść limit zatrudnienia na umowę na czas określony. Żakowski stwierdził, że odpowiedzią powinno być wzmocnienie PIP.

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze na pierwszej stronie, jak można obchodzić Kodeks pracy, a konkretnie limit zatrudnienia na czas określony, który wynosi 33 miesiące. "Wystarczy zatrudnić znajomego tylko po to, by skorzystał z urlopu bezpłatnego, i przyjąć na to miejsce osobę na zastępstwo" - czytamy.

"Radykalnie wzmocnić Państwową Inspekcję Pracy"

- Z całą sympatią dla polskich pracodawców, którzy są niebywale kreatywni w obchodzeniu prawa pracy, trzeba twardszej polityki wobec cwaniaków, którzy psują rynek, psują konkurencję, szkodzą wzrostowi gospodarczemu i cynicznie wykorzystują słabość ekonomiczną niektórych obywateli - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

- Trzeba radykalnie wzmocnić Państwową Inspekcję Pracy, jeśli chcemy, żeby Polska mogła się normalnie rozwijać - zaapelował Żakowski. - Żeby Polacy normalnie czuli się w pracy - dodał. Zaznaczył, że chodzi zarówno o kwestie mobbingu i molestowania, o których ostatnio głośno, jak i problem ekonomicznej sytuacji pracowników.

O dziurawym prawie pracy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" >>>

Więcej o: