Jest nagranie z mostu, na którym zginął Niemcow. Film z kamery przypadkowego kierowcy

- Przekazano mi nagranie z kamery zainstalowanej w samochodzie, który przejechał przez most, na którym zastrzelono Borysa Niemcowa. Było to trzy minuty po morderstwie opozycjonisty - pisze Tonia Samsonowa z radia ?Echo Moskwy?.

- Nagranie rozpoczyna się o godz. 23.34. Morderstwa dokonano o 23.31. Nagranie zostało już przekazane Komitetowi Śledczemu. Nie będę analizowała filmu. Uważam po prostu, że konieczna jest jego publikacja, na co otrzymałam zgodę autora - dodaje Samsonowa na stronie "Echa Moskwy" .

Zobacz wideo

Sfilmowana scena zbrodni

Na nagraniu, które nie jest najlepszej jakości, widać obraz zza przedniej szyby samochodu, w którym zainstalowano kamerę. Kierowca wjeżdża na Wielki Most Moskworiecki, mijając jedną z baszt Kremla.

Kiedy samochód jest już na moście, mija zaparkowany samochód osobowy i pługopiaskarkę - tę samą, która wcześniej, w momencie, w którym zastrzelono Niemcowa, zasłoniła widok z kamery monitoringu na scenę zbrodni.

Obok aut stoją dwie osoby, jedna ubrana jest w biały płaszcz. Najpewniej to Anna Duricka, partnerka Niemcowa, która towarzyszyła mu tamtego wieczoru.

Niemal tydzień po morderstwie sprawcy są nieznani

Rosyjskiego opozycjonistę Borysa Niemcowa zastrzelono 27 lutego. Został trafiony w plecy czterema pociskami. Sprawców wciąż nie schwytano.

Pogrzeb polityka odbył się 3 marca na cmentarzu Trojekurowskim w Moskwie. Poprzedziła go cywilna uroczystość żałobna w moskiewskim Centrum Andrieja Sacharowa. Więcej >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: