Egzekucja młodego mężczyzny w Syrii. Dżihadyści oskarżyli go o homoseksualizm i zrzucili z dachu

Dżihadyści z Państwa Islamskiego zabili kolejnego mężczyznę oskarżonego o kontakty homoseksualne - podaje dziennik ?The Independent?. Wg doniesień obrońców praw człowieka został on zrzucony z dachu budynku i ukamienowany. To nie pierwszy w ostatnim czasie przypadek egzekucji na człowieku uznanym przez IS za homoseksualistę.

Zdarzenie, o którym pisze brytyjska gazeta , miało miejsce w syryjskiej miejscowości al-Tabaqa, na zachód od twierdzy dżihadystów Raqqa. Zwolennicy IS zaprowadzili mężczyznę z zawiązanymi oczyma na dach budynku i zrzucili go. Prawdopodobnie przeżył on ten upadek i został następnie ukamienowany przez żołnierzy.

Nie pierwszy przypadek

Informację o zabójstwie przekazało SOHR (Syrian Observatory for Human Riights), urzędująca w Londynie organizacja monitorująca przypadki łamania praw człowieka w Syrii. Wg jej przedstawiciela Ramiego Abdurrahmana ofiara mogła mieć ok. 25-30 lat.

Podobne przypadki miały miejsce kilkakrotnie w ostatnich dwóch miesiącach. Zawsze polegały na zrzucaniu oskarżonego z dachu wysokiego budynku i dobijaniu go w sytuacji, gdy przeżył.

Lista przestępstw wg IS

W grudniu Państwo Islamskie opublikowało listę czynności spenalizowanych na terenach objętych kontrolą terrorystów.

Są to m.in.: kontakty homoseksualne, cudzołóstwo i szpiegostwo na rzecz innych państw. Wśród kar wymieniono natomiast amputację kończyn, ukrzyżowanie i ukamienowanie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: