Widowiskowa erupcja wulkanu w Chile. Internauci publikują niesamowite zdjęcia

W okolicy wulkanu mieszkają dziesiątki tysięcy osób, region jest też popularnym kierunkiem turystycznym. Gdy rozpoczęła się erupcja, do sieci zaczęły trafiać setki zdjęć internautów. Jeden z najlepszych kadrów to kontrast między panoramą miasta a widowiskowym wybuchem.

Villarica ma ponad 2,8 tys. metrów wysokości i jest położony 670 kilometrów na południe od stolicy Chile - Santiago. To jeden z najaktywniejszych chilijskich wulkanów - od początku lutego sejsmolodzy obserwowali zwiększoną emisję pyłów i mniejsze eksplozje wewnątrz krateru. Po niemal miesiącu Villarrica w końcu wybuchł. Od jego ostatniej erupcji minęły 44 lata.

W okolicy wulkanu mieszkają dziesiątki tysięcy osób. Ta część Chile jest też popularnym kierunkiem wśród turystów. Miejscowe władze zapewniły jednak, że na razie nie ma potrzeby ewakuacji mieszkańców.

Komunikat wydano po tym, jak 3 tys. mieszkańców opuściło swoje domy i zebrały się na wzgórzach. Dla osób zamieszkujących miasta Villarrica, Pucon i Curarrehue ogłoszono też czerwony alarm i zapewniono, że w razie potrzeby służby rozpoczną ewakuację.

 

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: