"Pamiętasz, jak miałeś polio? Nie pamiętasz, bo rodzice cię, ku*wa, zaszczepili". Tak amerykańscy lekarze namawiają ludzi do szczepień

Pięcioro lekarzy zostało zaproszonych do popularnego talk show Jimmy'ego Kimmela, by namówić ludzi do szczepień. I zrobili to w dość niestandardowy sposób.

"Nie ma absolutnie żadnego powodu, by nie szczepić swoich dzieci", "Myślałem, że ustaliliśmy to już w latach 50.!", "Teraz muszę wykorzystać swój jedyny dzień wolny, żeby tłumaczyć to idiotom" - w ten sposób piątka amerykańskich lekarzy tłumaczy ludziom, dlaczego szczepienia są konieczne.

Segment z lekarzami zaczyna się w okolicach trzeciej minuty filmu:

 

"Jeśli nie zaszczepisz swoich dzieci, narażasz je na niebezpieczeństwo" - mówi na samym początku jedna z lekarek. "Szczepienia nie mają niemal żadnych minusów" - twierdzi kolejny. Jednak z każdą kolejną sekundą lekarze są coraz bardziej poirytowani.

"Nie mogę, k...a, uwierzyć, że w ogóle musimy to tłumaczyć". "Jestem dopiero w połowie drugiego sezonu 'Breaking Bad', ale zamiast oglądać, musiałem tu przyjść, bo wierzycie jakiemuś kretynowi, który podał dalej antyszczepionkowego maila".

Twórcy programu zaznaczyli, że w scence nie wystąpili aktorzy, a prawdziwi lekarze.