Duda: Podniesienie wieku emerytalnego to była wielka niesprawiedliwość. Przywrócę poprzedni

- Podniesienie wieku emerytalnego było wielką niesprawiedliwością - to wymaga zmiany! Jeśli zostanę prezydentem Rzeczypospolitej, przywrócę poprzedni wiek emerytalny - zapowiedział podczas konwencji Andrzej Duda. Obniżenie wieku emerytalnego to jeden z najważniejszych punktów programu kandydata PiS.

- Podniesienie wieku emerytalnego było wielką niesprawiedliwością - to wymaga zmiany! Jeśli zostanę prezydentem Rzeczypospolitej, przywrócę poprzedni wiek emerytalny - zapowiedział Andrzej Duda podczas swojej konwencji.

- Ile razy widzieliśmy emerytów w aptece, odchodzących z niezrealizowanymi receptami - najczęściej przez to, że nie starczyło pieniędzy. Niestety dzisiaj emerytura, zwłaszcza tych ludzi, którzy uczciwie pracowali dla państwa polskiego, a nie byli w jakichś dawnych służbach, nie wystarcza na godziwe życie - mówił Duda. Podkreślił, że w rozmowach, które odbywa z wyborcami, wiek emerytalny był istotnym tematem.

- Spotkałem ludzi, głównie kobiety, ludzi, którzy mówili "Proszę pana, ja chętnie bym przeszła na emeryturę, chciałabym się zająć wnukami, ale nie mogę, bo jeszcze półtora roku muszę pracować, bo wie pan, ten wiek emerytalny podnieśli". Kto wpadł na ten pomysł! I po co? Chcę dziś głośno powiedzieć wszystkim moim rodakom: to była wielka niesprawiedliwość, która nigdy nie powinna być zaakceptowana przez prezydenta Rzeczypospolitej - powiedział Duda. Stwierdził, że "poprzedni wiek emerytalny wymaga przywrócenia".

- To nie jest droga naprawy finansów publicznych, żeby wymuszać na Polakach pracę ponad siły, niektórzy mówią: pracę aż do śmierci! To nie jest rzetelna władza, która Polakom oferuje de facto emeryturę jako swoisty zasiłek przedśmiertny. To wymaga zmiany i ja, jako - mam nadzieję - prezydent Rzeczypospolitej, z ekspertami, taki projekt ustawy przygotuję. I będę walczył ze wszystkich sił o to, by poprzedni wiek emerytalny, 60 lat dla kobiet, 65 dla mężczyzn, został przywrócony.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: