Włoch złowił gigantycznego suma. Ryba ważyła 127 kilogramów. To nie jest fotomontaż [ZDJĘCIA]

Dino Ferrari zdecydowanie ma się czym chwalić. 19 lutego złowił ogromnego suma - ryba ważyła aż 127 kilogramów, a mierzyła 2,7 m. To z całą pewnością jeden z największych złapanych sumów w historii - pisze serwis Grindtv.com.

Pad to najdłuższa rzeka we Włoszech. Znana jest z tego, że w jej delcie żyją ogromne sumy. Jeden z nich został wyłowiony 19 lutego, jednak zdjęcia ogromnej ryby zostały opublikowane dopiero po tygodniu.

Nawet w rzece Pad taki sum to rzadkość

"Wprawdzie rzeka Pad słynie z wielkich sumów, ale ryby mierzące więcej niż 2 metry nawet tu stanowią rzadkość" - pisze portal Grindtv.com . Ten złowiony przez Dina Ferrariego mierzył 2,7 m.

"Najprawdopodobniej jest to największy sum w historii złowiony na wędkę, jednak rekordy w tej dziedzinie są trudne do potwierdzenia" - zwraca uwagę Grindtv.com. Podaje też, że jak dotąd, największy sum, który został złowiony w delcie rzeki Pad miał 2,8 m, a ważył, według różnych źródeł, 140 bądź 143 kilogramy.

"Jeszcze kiedyś się z nim zmierzę"

- Łowiłem z użyciem sprzętu spinningowego na sztuczną przynętę. Walczyłem z rybą 40 minut - mówi Ferrari. Na pamiątkę zdarzenia pozostały mu zdjęcia. Jak bowiem na sportowego wędkarza przystało, po zważeniu i zmierzeniu ryby wypuścił ją z powrotem do wody. - To po to, bym jeszcze kiedyś mógł się z nią zmierzyć - mówi.

Obecny nieoficjalny rekord Polski jeśli chodzi o złowionego suma należy do pana Szymona Porwoła z Krzyżanowic, który z Zalewu Rybnickiego wyciągnął rybę ważącą 107 kg i mającą 251 cm. Było to w marcu 2014 roku.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!