Adam Halber nie żyje. Polityk i dziennikarz miał 67 lat

Adam Halber był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, współpracował też z Polskim Radiem i Rozgłośnią Harcerską. Po 1989 roku zaangażował się w politykę i sprawował mandat posła I i II kadencji. Wiadomość o jego śmierci podało TVP Info.

Adam Halber urodził się w 1948 roku w Bydgoszczy. Był absolwentem Politechniki Warszawskiej, ale przez lata pracował jako dziennikarz związany m.in. z Rozgłośnią Harcerską i Polskim Radiem.

Halber był też politykiem - za pierwszym razem dostał się do Sejmu z ramienia Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, później został posłem SLD. W latach 1997-2003 pełnił funkcję członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dziennikarz wchodził również w skład ekspertów teleturnieju "Wielka gra" - specjalizował się w muzyce rozrywkowej.

O śmierci polityka na Facebooku napisała też jego córka, dziennikarka i pisarka Małgorzata Halber. "Tato. Jestem dumna, że jestem Twoją córką. Na przekór tym wszystkim, którzy tak bezkarnie Cię opluwali, nie znając Cię takiego jak ja Cię znałam. Było super. Jestem dumna, powtarzam" - podkreśliła.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: