Badanie preferencji wyborczych: Komorowski wygrywa w I turze, 20 proc. dla Dudy. Kukiz na 4. miejscu

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w lutym, to najwięcej głosów otrzymałby obecny prezydent Bronisław Komorowski (52 proc.). Wzrósł wynik kandydata PiS Andrzeja Dudy. Pierwszy raz objęty badaniem Paweł Kukiz znalazł się na 4. pozycji - wynika z badania preferencji wyborczych.

W porównaniu z badaniami GfK ze stycznia wynik obecnego prezydenta spadł o 3 pkt proc., jednak nadal dałby mu zwycięstwo w pierwszej turze wyborów.

Wyraźnie wzrósł wynik kandydata PiS Andrzeja Dudy. Otrzymałby już 20 proc. głosów, o 6 pkt proc. więcej niż w styczniowym badaniu GfK. W wyborach wzięłaby udział ponad połowa dorosłych Polaków (72 proc.) - podaje GfK w najnowszym badaniu preferencji wyborczych.

4 proc. dla Ogórek, Kukiz wyprzedza Palikota i Korwin-Mikkego

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Magdalena Ogórek z 4 proc. (wynik bez zmian w porównaniu z pomiarem styczniowym) i Paweł Kukiz 3 proc. (pierwszy raz objęty badaniem). Janusz Korwin-Mikke otrzymałby 2 proc. (minus 1 pkt proc.), a 2-procentowy wynik Janusza Palikota pozostałby bez zmian. 2 proc. głosów otrzymałby także Adam Jarubas (pierwszy raz objęty badaniem).

Inni kandydaci nie otrzymali żadnych wskazań lub zgłosili zamiar kandydowania już po zrealizowaniu badania. Od stycznia odsetek wyborców niezdecydowanych zmalał o 6 pkt proc. i wynosi obecnie 14 proc. Na niezmienionym poziomie pozostaje odsetek osób, które nie chcą ujawnić swoich zamiarów wyborczych (2 proc.).

Badanie preferencji wyborczych GfK | Create infographics

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: