GIF wycofuje z aptek lek na wrzody żołądka. W próbce znaleziono szkło

W próbce leku na wrzody żołądka dostarczonej do badań znaleziono fragment szkła. Wycofana z obrotu w całym kraju zostanie cała seria produktu - poinformował Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Wycofywany ze sprzedaży preparat to Pantoprazole REIG JOFRE, stosowany między innymi w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy. W kontrolowanej przez inspektorat serii produktu znaleziono ciało obce, które okazało się fragmentem szkła. Produkt w tej sytuacji musi zostać wycofany ze sprzedaży. Decyzja dotyczy preparatu z serii I118, data ważności: październik 2016 r.

W związku z podejrzeniami o niespełnianie wymagań jakościowych sprzedaż produktu zawieszono już miesiąc temu. Podejrzenia te potwierdzono w Narodowym Instytucie Leków - czytamy w decyzji GIF.

Wskazaniem do stosowania leku jest choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, refluksowe zapalenie przełyku oraz zespół Zollingera-Ellisona i inne stany chorobowe związane z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego. Producentem leku jest hiszpańska spółka Laboratorio Reig Jofré SA.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: