"Rz": Piechociński stałym gościem Radia Maryja, potajemnie spotyka się z Rydzykiem. Sojusz?

Janusz Piechociński zaczął się nieformalnie spotykać z o. Tadeuszem Rydzykiem - donosi "Rzeczpospolita". Czy to zapowiedź sojuszu PSL i środowiska Radia Maryja? - O. Rydzyk lubi mieć w odwodzie środowisko, które niby zawsze może poprzeć, ale to zawsze karta przetargowa do rozmów z PiS - tłumaczyła w "Poranku Radia TOK FM" Eliza Olczyk.

"Rzeczpospolita" pisze, że Janusz Piechociński i Tadeusz Rydzyk "nawiązali regularne kontakty i zaczęli się nieformalnie spotykać". Lider PSL regularnie gości też na antenie Radia Maryja. Jego pierwsza wizyta w rozgłośni redemptorystów wprawiła w osłupienie polityków PO. Piechociński nie zamierza z tego rezygnować, liczy na poszerzenie elektoratu. Dlatego podkreśla konserwatywny charakter partii.

"Antena jest bardzo pojemna"

Według rozmówcy "Rzeczpospolitej" o. Rydzyk potrzebuje straszaka dla PiS. Pokazując alternatywę dla partii Jarosława Kaczyńskiego, zakonnik liczy, że ugra z nim więcej.

Także Eliza Olczyk z "Rzeczpospolitej" wskazywała w "Poranku Radia TOK FM", że trudno się spodziewać, by te spotkania przerodziły się w trwały sojusz Rydzyka i PSL. - Ojciec Rydzyk popierał już rozmaite środowiska, które miały w jakiś tam sposób konkurować z PiS: PSL, Solidarną Polskę, LPR. I zawsze na koniec wracał do PiS. O. Rydzyk lubi mieć w odwodzie środowisko, które niby zawsze może poprzeć, ale to zawsze karta przetargowa do rozmów z PiS - podkreślała.

Zdaniem dziennikarki wątpliwe jednak, by nagle Radio Maryja zaczęło popierać Adama Jarubasa, prezydenckiego kandydata PSL. Występy Piechocińskiego w Radiu Maryja Olczyk kwituje krótko: - Antena jest bardzo pojemna.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Pierwsza reporterska biografia ojca Tadeusza Rydzyka. Sprawdź >>

Więcej o: