Będzie debata prezydencka przed I turą? Nałęcz: Wszystko się może zdarzyć

- Wszystko się może zdarzyć. Prezydent Komorowski jest człowiekiem dialogu i dyskusji. Niczego nie wykluczam, wszystkie warianty są możliwe - powiedział Tomasz Nałęcz w 7. Dniu Tygodnia w Radiu ZET. Tym samym doradca prezydenta nie wykluczył udziału Bronisława Komorowskiego w debatach kandydatów przed pierwszą turą wyborów prezydenckich.

Doradca prezydenta powiedział, że więcej będzie wiadomo, kiedy startujący zdobędą wymagane prawem 100 tysięcy podpisów. - Na razie wszyscy, włącznie z Komorowskim, są kandydatami na kandydatów - podkreślił Nałęcz. Dodał, że przeciwko udziałowi urzędującego prezydenta w debacie przed pierwszą turą przemawia dotychczasowa tradycja, ale "niczego nie można wykluczyć".

W zeszłym tygodniu dyrektor prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek oceniła, że wezwania, by Bronisław Komorowski wziął udział w debacie przed I turą wyborów prezydenckich, to fałszywa troska o Polskę i szczególna nadaktywność.

W ostatnim czasie politycy Prawa i Sprawiedliwości kilkukrotnie wzywali urzędującego prezydenta do debaty z innymi kandydatami przed zaplanowaną na 10 maja I turą wyborów prezydenckich. Jak mówił kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda, jedynie debata z udziałem prezydenta Komorowskiego ma sens.

W wyborach prezydenckich chcą wystartować m.in. urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, Andrzej Duda (PiS), Adam Jarubas (PSL), Magdalena Ogórek (SLD), Janusz Korwin-Mikke (KORWiN), Anna Grodzka (Partia Zielonych i lewica społeczna), Marian Kowalski (Ruch Narodowy), Jacek Wilk (KNP), Waldemar Deska (Partia Libertariańska) oraz muzyk Paweł Kukiz.

W sobotę start w wyborach prezydenckich zapowiedziała też wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. Na konwencji programowej poparła ją Unia Pracy.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: