Ekspresowa karma: był niemiły dla pasażera w metrze, okazało się, że ma u niego rozmowę o pracę

Oto dowód na to, że bycie nieuprzejmym naprawdę nie popłaca. Mężczyzna został w metrze niemiło potraktowany przez jednego ze współpasażerów. Kilka godzin później ten sam człowiek pojawił się u niego na rozmowie o pracę.

Bycie nieuprzejmym w stosunku do innych pasażerów w komunikacji publicznej samo w sobie jest nagannym zachowaniem. Ale może też mieć dodatkową złą stronę - nigdy nie wiemy, kiedy i w jakiej sytuacji znów spotkamy daną osobę. Przekonał się o tym pasażer londyńskiego metra.

Matt Buckland, rekruter w firmie zajmującej się pomocą w rozwijaniu start-upów, jadąc do pracy metrem przesunął się w pewnym momencie, żeby przepuścić inną pasażerkę, przez co na chwilę zablokował stojącego za nim mężczyznę - opisuje sytuację Daily Mail . - Chyba myślał, że stoję mu na drodze. Popchnął mnie, na co odwróciłem się i powiedziałem, że też będę wysiadał. On jednak przepchnął się przede mnie i zasugerował, żebym poszedł się j***ć - mówi Buckland w rozmowie z dziennikiem.

Kilka godzin później ten sam nieuprzejmy mężczyzna pojawił się u Bucklanda na rozmowie o pracę. Ten całą sytuację krótko opisał na Twitterze.

"Karma - koleś, który przepchnął się przede mnie w metrze i powiedział, że mam się j..., właśnie przyjechał na rozmowę o pracę... ze mną..."

Tweeta polubiło kilkanaście tysięcy osób, a jeszcze więcej podzieliło się nim z innymi.

Buckland mówi, że kandydat nie zorientował się na początku, że spotkali się wcześniej w metrze, więc ten podczas rozmowy starał mu się to zasugerować. Na koniec, jak mówi, śmiali się z całej sytuacji. Ale mężczyzna pracy nie dostał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: