Rozpuszcza włosy, za dużo je, ogląda pornografię. I ma piersi. "Zła dziewczyna" w Indiach?

W Indiach nie jest trudno otrzymać łatkę "złej dziewczyny" - tak przynajmniej wynika z plakatu, który w ostatnich dniach zyskał ogromną popularność w sieci. Złe dziewczyny palą papierosy, odchudzają się czy jeżdżą na motorze. Ta pomysłowa akcja ma zwrócić uwagę na niższą pozycję indyjskich kobiet.

Co jeszcze robią "złe dziewczyny"? Wśród zachowań wymienionych na plakacie znalazło się też robienie min, picie alkoholu, wycieczki do Goa, pokazywanie dekoltu czy randkowanie w parku:

Choć część internautów potraktowała plakat i jego hasło przewodnie bardzo dosłownie, celem twórców rysunku nie było piętnowanie wyżej wymienionych zachowań. Plakat został stworzony przez grupę indyjskich studentów, którzy w ramach zadania domowego mieli zestawić ze sobą obrazy charakterystyczne dla wybranej kultury - podaje BBC.

Plakat to parodia plakatów, które pojawiały się w indyjskich klasach w latach 80. i 90. - tamte rysunki przedstawiały zachowania "idealnych chłopców". Studenci tłumaczą też, że stworzona przez nich grafika ma zwracać uwagę na niższą pozycję indyjskich kobiet.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: