Zmiany w komunikacji po pożarze mostu Łazienkowskiego. Będą buspasy m.in. wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego i mostu Poniatowskiego

Jak dowiedział się reporter Radia TOK FM, Warszawa wytyczy nowe buspasy, które ułatwią podróżowanie po zamknięciu mostu Łazienkowskiego w stolicy. Oddzielne pasy dla autobusów powstaną na pewno wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego. Kolejne prawdopodobne lokalizacje to most Poniatowskiego i Wisłostrada.

Aktualnie trwa ustalanie szczegółów dotyczących godzin obowiązywania buspasów oraz ich dokładnej lokalizacji.

Po pożarze i zamknięciu dla ruchu mostu Łazienkowskiego miejskie autobusy zostały skierowane na objazdy przez most Poniatowskiego. Do obsługi wybranych linii autobusowych skierowano więcej pojazdów, przygotowano również dodatkową linię tramwajową - informuje stołeczny ZTM.

Śledztwo w sprawie pożaru

Do pożaru mostu doszło w sobotę wieczorem. Został ugaszony po 12 godzinach; most zamknięto do odwołania. W poniedziałek władze stolicy poinformowały, że uszkodzenia są poważniejsze, niż się wydawało i na razie na moście nie będzie dopuszczony ruch pojazdów.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła śledztwo ws. okoliczności sobotniego pożaru mostu Łazienkowskiego Warszawie. Prokuratura przyjmuje różne hipotezy, także tę o celowym podpaleniu.

Oględziny przeprowadzane przez prokuratora i ekspertów na miejscu zostały wstrzymane ze względu na zagrożenie ich bezpieczeństwa. Decyzję taką podjął inspektor nadzoru budowlanego. Wyjaśniła, że w tym momencie prokurator jest w stałym kontakcie z inspektorem i jeśli będzie można dokończyć oględziny, uda się z ekspertami na miejsce zdarzenia.

Więcej o: