"To właściwie formalność". Kazimiera Szczuka dołączyła do partii Palikota

- Jest to właściwie formalność. Od wyborów do europarlamentu stale współpracuję z różnymi osobami z Twojego Ruchu - powiedziała Kazimiera Szczuka na konferencji w sejmie. Janusz Palikot ogłosił informację w - jak powiedział - "kontrze do tej narracji, że wszyscy od Palikota odchodzą".

Szef Twojego Ruchu już wcześniej zapowiadał, że ogłosi transfer do swojej partii. Na konferencji prasowej w sejmie Janusz Palikot razem z Kazimierą Szczuką ogłosił, że przyłączyła się ona do kierowanej przez niego partii.

- Owszem, jest kojarzona z nami, ale nigdy formalnie nie była członkinią naszej partii. Dlatego zdecydowałem, że warto to pokazać kontrze do tej narracji, że wszyscy od Palikota odchodzą - powiedział szef Twojego Ruchu. - Kazimiera Szczuka nie tylko wstępuje do partii, ale też znajdzie się w moim komitecie poparcia w wyborach prezydenckich - ogłosił Palikot.

"Jest to właściwie formalność"

- Jest to właściwie formalność. Od wyborów do europarlamentu stale współpracuję z różnymi osobami z TR, moja współpraca z Ruchem Kobiet jest właściwie stała - powiedziała Szczuka na konferencji.

- Uważam, że należy wykonać takie gest szczególnie w czasie, gdy jest dosyć negatywna prasa dla partii. Chyba z resztą niezasłużenie - dodała nowa członkini partii Palikota. Szczuka oświadczyła, że przyłączyła się do partii nie tylko "ze względów personalnych" ale też dlatego, że "ten projekt jest w moich oczach obiecujący."

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!