Palikot nie patrzy na sondaże. "Cały czas będę walczył, jakbym miał 1 proc. poparcia"

- Z sondażami nie przesadzam, mam do nich dość duży dystans - mówił w Poranku Radia TOK FM Janusz Palikot, komentując badania poparcia przed wyborami prezydenckimi. Polityk wyjawił też, że do Twojego Ruchu wstąpi dziś "bardzo znana osoba".

Janusz Palikot mówił w Poranku Radia TOK FM, że dziś przed południem do Twojego Ruchu wstąpi "pewna bardzo znana osoba, dotychczas niezaagażowana partyjnie". Wczoraj w komitecie poparcia Palikota w wyborach prezydenckich znalazł się natomiast Jacek Poniedziałek, aktor teatralny i filmowy. To akurat nie zaskakuje, Poniedziałek wcześniej pojawiał się wokół inicjatyw związanych z politykiem.

"Będę walczył jak o życie"

Szef Twojego Ruchu odniósł się też do opublikowanych wczoraj sondaży. W badaniu CBOS Palikot zebrał 1 proc. poparcia , jednak w Millward Brown aż 6 proc. - To już drugi czy trzeci sondaż, który pokazuje jakiś zwrot w kampanii - cieszył się polityk. - Ale ja z sondażami nie przesadzam, mam dość duży dystans - zaznaczył.

- Przez wszystkie dni kampanii będę walczył tak, jakbym miał 1 proc. i walczył o życie. Jestem pewien, że to przyniesie efekt - wskazywał Palikot. Wyjaśnił też, że sondaże przed wyborami prezydenckimi należy traktować poważnie na około miesiąc przed nimi, czyli od połowy kwietnia. - Bo teraz pokazują raczej oceny bieżących wydarzeń niż realne decyzje wyborców - stwierdził.

Więcej o: