Komorowski nie wygrywa w pierwszej turze. Co czwarty głos na Dudę. Ogórek na trzecim miejscu [Sondaż dla "Faktów"]

W tym samym dniu, gdy CBOS ogłosił miażdżący dla konkurentów Bronisława Komorowskiego sondaż, wyniki swojego badania dla "Faktów? publikuje Millward Brown. Wedle tej analizy przewaga prezydenta nad Andrzejem Dudą nie jest już tak wysoka

Według najnowszego sondażu CBOS, które to centrum sam kandydat PiS nazwał "rządową sondażownią" , Komorowski z miażdżącą przewagą nad konkurencją (wynik 63 proc.) wygrałby wybory już w I turze. Nieco inny obraz wyborczych preferencji Polaków wyłania się jednak z najnowszego badania Millward Brown dla "Faktów" TVN.

Komorowski 47 proc., Duda 24 proc.

"Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, przewagę miałby Bronisław Komorowski (47 proc.), ale i tak odbyłaby się druga tura" - czytamy na stronie TVN24.pl . Wedle wyników badania za urzędującym prezydentem plasuje się Andrzej Duda, który mógłby liczyć na 24 proc. głosów.

"Obaj kandydaci zmierzyliby się w drugiej turze. Ostateczne zwycięstwo osiągnąłby obecny prezydent uzyskując 59 proc. poparcie. Z kolei kandydat PiS mógłby liczyć na 27 proc. głosów" - informuje TVN24.pl.

Następna za Dudą pretendentka do urzędu prezydenckiego to Magdalena Ogórek - od kandydata PiS dzieli ją jednak aż 17 punktów procentowych (7 proc. poparcia). O jeden punkt procentowy mniej ma Janusz Palikot. Zaraz za nim z wynikiem 4 proc. jest Paweł Kukiz. Wyprzedza on Janusza Korwin-Mikkego (3 proc.), Adama Jarubasa (2 proc.) oraz Annę Grodzką (1 proc.). Na szarym końcy wyborczego peletonu znajduje się zaś kandydat Ruchu Narodowego Marian Kowalski z niezbyt optymistycznie nastrajającym wynikiem 0 proc.

Sondaż dla "Faktów" został przeprowadzony 16 lutego na próbie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: