Zakaz opuszczania kraju dla Piotra K. Prokuratura postawiła zarzuty "najmłodszemu polskiemu milionerowi"

Wprowadzenie do obrotu kosmetyków bez zezwolenia - taki zarzut postawiła Piotrowi K. warszawska prokuratura, dowiedziała się Gazeta Pomorska. Sprawa dotyczy produktu do wybielania zębów. O oszustwach firmy było głośno także w Wielkiej Brytanii.

- Wobec podejrzanego zastosowano zakaz opuszczania Polski - powiedział Gazecie Pomorskiej prokurator Paweł Wierzchołowski. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów zarzuca Piotrowi K. wprowadzenie do obrotu kosmetyków bez zezwolenia.

W związku z oskarżeniem, wydano zakaz opuszczania kraju i odebrano mu paszport. Sprawa dotyczy produktu do wybielania zębów Whitetime. Był on sprzedawany za pośrednictwem amerykańskiej firmy.

Post by Whitetime - teeth whitening .

Sprzedawał mimo zakazu Inspektoratu Sanitarnego

W 2014 roku główny inspektor sanitarny zakazał Piotrowi K. sprzedaży w Polsce preparatu wybielającego Whitetime. Zakaz wydano, ponieważ produkt jest przeznaczony do użytku tylko w gabinetach stomatologicznych. K. rozprowadzał swój produkt pomimo zakazu, za pomocą zarejestrowanej w USA firmy Whitetime Professional Distribution LLC - podała "Gazeta Pomorska".

Oskarżenia o oszustwo w Wielkiej Brytanii

Firma Piotra K. miała oszukiwać klientów poza Polską. W Wielkiej Brytanii reklamowano promocyjną ofertę kupna próbki preparatu Whitetime za cenę wysyłki - jednego funta. Jednak podpisanie regulaminu promocji oznaczało zgodę na zakup produktów za kolejne 99 funtów Te kwotę, jak piszą na Facebooku klienci, pobierano z kont bez ich wiedzy.

O tej sprawie pisaliśmy już wcześniej . Brytyjczycy masowo wysyłali skargi i listy do prasy odnośnie produktu firmy K. - Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio dostałem tyle skarg na jedną firmę w tak krótkim czasie - pisał autor "Daily Mirror" w artykule na temat firmy.

W regulaminie znalazł się następujący zapis: "30 dni po zamówieniu próbki i każdego kolejnego miesiąca firma wyśle nową dostawę Whitetime Dental Expert za opłatą 99,99 funtów plus 19,99 funtów za przesyłkę". Klient ma 12 dni na to, by zrezygnować z abonamentu. Zdaniem osób, które kupiły produkt, taki punkt nie pojawił się jednak w wypełnianym podczas zamawiania formularzu. Sprawą zajmowało się Action Fraud - policyjne centrum zgłoszeń oszustw.

Na Facebooku powstała grupa "Whitetime Con" (ang. con - przekręt) skupiająca klientów, którzy czują się oszukani przez producenta Whitetime. Grupa liczy 700 członków. Także na stronie "Whitetime - teeth whitening" na Facebooku pojawiły się negatywne komentarze i oskarżenia o oszustwo.

Post by Whitetime - teeth whitening .

"Najmłodszy polski milioner"

Piotr K. nazywany jest "najmłodszym polskim milionerem". Wcześniej pojawiał się w mediach, m.in. udzielił wywiadu "Gazecie Wyborczej". Opowiadał w nim, jak sam zapracował na swój sukces, zarobił 400 tys. zł na uruchomienie własnej kliniki estetycznej w Warszawie.

Zarzuty warszawskiej prokuratury to nie pierwsze kłopoty Piotra K. z prawem. Toczy się przeciwko niemu postępowanie w Prokuraturze Rejonowej w Inowrocławiu. Chodzi o klienta, który czuje się oszukany po zakupie sprzedawanego przez K. produktu odchudzającego. "Gazeta Pomorska" pisała także o wprowadzaniu w błąd klientów w reklamie produktu na żylaki. Reklamodawcą miał być właśnie Piotr K.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!